Czy można podpiąć urządzenie z pci-e x4,x8 do pci-e x16?

(Blady2012) #1

Witam,mam takie pytanie

Czy można podpiąć ten dysk SSD do tej płyty głównej lub do tej ??,tak żeby dobrze działał,(chodzi mi o podpięcie do slotu pci-e x16,gdyż płyta niema pci-e x4),i jednocześnie podpiąć obie części tej karty muzycznej a także tę obrzerną kartę graficzną ?? do tego chłodzenie wodne Zalman Rezerator XT z blokami wodnymi tej firmy specjalnie zrobionymi pod socket 1366??

Proszę nie zadawać pytań typu: poco mi to wiedzieć,albo po co mi ten czy ten podzespół.Poprostu chcę wiedzieć czy dzisiejsze najnowocześniejsze płyty główne do komputerów PC są wystarczająco dobrze przemyślane,a ta interesuje mnie najbardziej.

(mati75) #2

tak

tak

(Blady2012) #3

a dokładnie do którego gniazda możnaby podpiąć ten dysk??

i czy będą duże korzyści w porównaniu do HDD??

Myśłałem nad tym by tą małą część karty dźwiękowej podpiąć do PCI-E x16 (pierwszy niebieski slot)

do gniazda PCI-E x1 pod tym tę dolną część karty dźwiękowej

do drugiego niebieskiego gniazda PCI-E x16 podpiąć tę kartę graficzną

i do białego PCI-E x16 podpiąć ten dysk SSD

Górę karty dźwiękowej dało by się może podpiąć do czarnego PCI-E x16 i zaraz pod nią tę długą część karty dźwiękowej,gdyby nie to że to złącze jest zakryte przez radiator northbridga

(Mariosti*) #4

Ten konkretny ssd do pciex x4/x8/x16, korzyści będą ogromne bo oprócz tego że ten konkretny będzie miał jakieś 6x większy średni ciągły transfer w porównaniu do zwykłego hdd (dopiero raid z 6hdd osiąga takie transfery jak ten konkretny ssd), a na dodatek potrafi wykonać bez problemy 100x więcej operacji odczytu/zapisu na sekundę (do czego porównywalne są tylko inne ssd).

Z tym że cena tego konkretnego ssd powoduje że wg mnie jest bez sensowny… dużo lepszym rozwiązaniem będzie coś takiego ->

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,67941/

na system operacyjny/baze danych

dodatkowo zależnie od potrzeb 4-6x ->

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,57331/

w raid 0+1 co da wysokie bezpieczeństwo danych, dużą pojemność (w porónaniu do tamtego ssd), dużą szybkość odczytów/zapisów ciągłych i bardzo odpowiednią liczbę operacji zapisu/odczytu dla serwera ftp/ przechowalni dużych plików. No a 10tys zostaje w kieszeni :slight_smile:

(Blady2012) #5

a dałoby radę podpiąć na tej płycie głównej lub tej EXTREME od Gigabyte te wszystkie podzespoły w takiej kolejności jak podałem lub w innej tak aby nic nie przeszkadzało drugiemu??

(Mariosti*) #6

Jakby brał 1x ssd np ten intela w technologii slc i np 4x hdd wd black’i to bez problemu można do samego mostka południowego je podpiąć nawet jeszcze z napędem optycznym dodatkowo. Ważne żeby tylko w zatokach w obudowie było dość miejsca i jakaś możliwość zamontowania tego dysku ssd 2,5" (np przelotka z 3,5") bo na płycie głównej nie będą te urządzenia nic miejsca zajmować.

(Blady2012) #7

Trochę to dla mnie zbyt skompikowane #-o mógłbyś prościej odpowiedzieć mi??

Czy te 2 części tej karty muzycznej+ta karta graficzna i ten konkretny dysk SSD na PCI-E x16 ,które podałem wyżej da się bez problemu podpiąć do tej płyty głównej od Asusa lub tej od Gigabyta ??

i jaka obudowa by była potrzebna?? ja myślałem nad

(Mariosti*) #8

Tak nie będzie problemu, ale nie wiem czy zauważyłeś ile ten ssd kosztuje. Powyżej zwróciłem uwagę jakie rozwiązanie będzie ponad 3x tańsze i dużo bardziej elastyczne, a w drugim temacie zaproponowałem tobie MSI Eclipse’a w którego przypadku można rozpatrzeć zrezygnowanie z oddzielnej karty muzycznej bo ma zintegrowane x-fi, czyli układ bardzo dobry.

W przypadku tamtego super drogiego ssd nie ma to znaczenia. A w przypadku rozwiązania o którym wpomniałem zamiast tego strasznie drogiego ssd ten raidmax nie jest najlepszym wyborem. Już tak obiektywnie patrząc… wnętrze przypomina mi codegena kształtami blach. Poza tym rozpatrujesz wydanie fortuny na ssd, a na adekwatną do konfiguracji obudowę już szkoda?

Z adekwatnych i odpowiednich do zrobienia wszystkiego mogę polecić takie:

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,45460/

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,62688/

(Blady2012) #9

Kompa dopiero mam zamiar kupić nowego po premierze Windows 7,wiem że ten SSD jest drogi,ale mój wujek ma 2 firmy budowlane i 2 solaria i powiedział,że się dorzuci do tego kompa.Ta druga obudowa,którą mi poleciłeś jest nawet całkiem całkiem

(Mariosti*) #10

Mimo wszystko nie ma sensu pakować tyle w ten dysk bo nie warto i jeśli to ma być pc’et do grania, stawiania na nim serwera domowego itp to nigdy w życiu nie skorzystasz z możliwości jakie daje.

W takiej sytacji sensowny wydaje mi się układ 2xwd black’i 1 TB w raid 0 na dane i 2x wd velociraptory na system operacyjny… bo z tego intela też nie skorzystasz a na pojemność będzie jego narzekał…

To tak jakbyś sobie kupił… lancera fq400 za 0,5 miliona złotych który nadaje się tylko na tor wyścigowy, zamiast zwykłego 300konnego za 1/3 ceny nadającego się aż nadto i do codziennych zastosowań i do ścigania się po torze…