Czy można podpiąć urządzenie z pci-e x4,x8 do pci-e x16?

Witam,mam takie pytanie

Czy można podpiąć ten dysk SSD do tej płyty głównej lub do tej ??,tak żeby dobrze działał,(chodzi mi o podpięcie do slotu pci-e x16,gdyż płyta niema pci-e x4),i jednocześnie podpiąć obie części tej karty muzycznej a także tę obrzerną kartę graficzną ?? do tego chłodzenie wodne Zalman Rezerator XT z blokami wodnymi tej firmy specjalnie zrobionymi pod socket 1366??

Proszę nie zadawać pytań typu: poco mi to wiedzieć,albo po co mi ten czy ten podzespół.Poprostu chcę wiedzieć czy dzisiejsze najnowocześniejsze płyty główne do komputerów PC są wystarczająco dobrze przemyślane,a ta interesuje mnie najbardziej.

tak

tak

a dokładnie do którego gniazda możnaby podpiąć ten dysk??

i czy będą duże korzyści w porównaniu do HDD??

Myśłałem nad tym by tą małą część karty dźwiękowej podpiąć do PCI-E x16 (pierwszy niebieski slot)

do gniazda PCI-E x1 pod tym tę dolną część karty dźwiękowej

do drugiego niebieskiego gniazda PCI-E x16 podpiąć tę kartę graficzną

i do białego PCI-E x16 podpiąć ten dysk SSD

Górę karty dźwiękowej dało by się może podpiąć do czarnego PCI-E x16 i zaraz pod nią tę długą część karty dźwiękowej,gdyby nie to że to złącze jest zakryte przez radiator northbridga

Ten konkretny ssd do pciex x4/x8/x16, korzyści będą ogromne bo oprócz tego że ten konkretny będzie miał jakieś 6x większy średni ciągły transfer w porównaniu do zwykłego hdd (dopiero raid z 6hdd osiąga takie transfery jak ten konkretny ssd), a na dodatek potrafi wykonać bez problemy 100x więcej operacji odczytu/zapisu na sekundę (do czego porównywalne są tylko inne ssd).

Z tym że cena tego konkretnego ssd powoduje że wg mnie jest bez sensowny… dużo lepszym rozwiązaniem będzie coś takiego ->

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,67941/

na system operacyjny/baze danych

dodatkowo zależnie od potrzeb 4-6x ->

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,57331/

w raid 0+1 co da wysokie bezpieczeństwo danych, dużą pojemność (w porónaniu do tamtego ssd), dużą szybkość odczytów/zapisów ciągłych i bardzo odpowiednią liczbę operacji zapisu/odczytu dla serwera ftp/ przechowalni dużych plików. No a 10tys zostaje w kieszeni :slight_smile:

a dałoby radę podpiąć na tej płycie głównej lub tej EXTREME od Gigabyte te wszystkie podzespoły w takiej kolejności jak podałem lub w innej tak aby nic nie przeszkadzało drugiemu??

Jakby brał 1x ssd np ten intela w technologii slc i np 4x hdd wd black’i to bez problemu można do samego mostka południowego je podpiąć nawet jeszcze z napędem optycznym dodatkowo. Ważne żeby tylko w zatokach w obudowie było dość miejsca i jakaś możliwość zamontowania tego dysku ssd 2,5" (np przelotka z 3,5") bo na płycie głównej nie będą te urządzenia nic miejsca zajmować.

Trochę to dla mnie zbyt skompikowane #-o mógłbyś prościej odpowiedzieć mi??

Czy te 2 części tej karty muzycznej+ta karta graficzna i ten konkretny dysk SSD na PCI-E x16 ,które podałem wyżej da się bez problemu podpiąć do tej płyty głównej od Asusa lub tej od Gigabyta ??

i jaka obudowa by była potrzebna?? ja myślałem nad

Tak nie będzie problemu, ale nie wiem czy zauważyłeś ile ten ssd kosztuje. Powyżej zwróciłem uwagę jakie rozwiązanie będzie ponad 3x tańsze i dużo bardziej elastyczne, a w drugim temacie zaproponowałem tobie MSI Eclipse’a w którego przypadku można rozpatrzeć zrezygnowanie z oddzielnej karty muzycznej bo ma zintegrowane x-fi, czyli układ bardzo dobry.

W przypadku tamtego super drogiego ssd nie ma to znaczenia. A w przypadku rozwiązania o którym wpomniałem zamiast tego strasznie drogiego ssd ten raidmax nie jest najlepszym wyborem. Już tak obiektywnie patrząc… wnętrze przypomina mi codegena kształtami blach. Poza tym rozpatrujesz wydanie fortuny na ssd, a na adekwatną do konfiguracji obudowę już szkoda?

Z adekwatnych i odpowiednich do zrobienia wszystkiego mogę polecić takie:

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,45460/

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,62688/

Kompa dopiero mam zamiar kupić nowego po premierze Windows 7,wiem że ten SSD jest drogi,ale mój wujek ma 2 firmy budowlane i 2 solaria i powiedział,że się dorzuci do tego kompa.Ta druga obudowa,którą mi poleciłeś jest nawet całkiem całkiem

Mimo wszystko nie ma sensu pakować tyle w ten dysk bo nie warto i jeśli to ma być pc’et do grania, stawiania na nim serwera domowego itp to nigdy w życiu nie skorzystasz z możliwości jakie daje.

W takiej sytacji sensowny wydaje mi się układ 2xwd black’i 1 TB w raid 0 na dane i 2x wd velociraptory na system operacyjny… bo z tego intela też nie skorzystasz a na pojemność będzie jego narzekał…

To tak jakbyś sobie kupił… lancera fq400 za 0,5 miliona złotych który nadaje się tylko na tor wyścigowy, zamiast zwykłego 300konnego za 1/3 ceny nadającego się aż nadto i do codziennych zastosowań i do ścigania się po torze…