Czy można połączyć 2 komputery bez kabla i routera?

Witam,

Mam pytanie, czy można połączyć laptopa(win7) i komputer stacjonarny(win pro) bez kabla LAN ani routera? Na stacjonarnym posiadam kartę sieciową TP-Linka, a na laptopie jest też sieciówka zintegrowana.

Pytanie, jak sobie wyobrażasz połączenie sieciówkek bez użycia kabla ? :expressionless:

bezprzewodówki to ja jeszcze rozumiem, ale zwykłe sieciówki …?

sory błąd…

są karty bezprzewodowe.

Czyli rozumiem ze problemu brak? :-k

problem jest nadal, ponieważ nie wiem jak połączyć 2 komputery przy użyciu tylko kart bezprzewodowych.

http://www.google.pl/search?q=konfiguracja+ad-hoc

czy w tej konfiguracji będzie można grać w gry przy opcji lan?

Hej,

Jak najbardziej. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Chciałbym się zapytać czy przy wyłączonym udostępnianiu plików i drukarek można grać w LAN np. w Counter strike, Medal of Honor oraz czy wystarczy samo kliknięcie w LAN w menu gry czy samemu muszę stawiać serwer? :?

Hej,

Udostępnianie plików czy drukarek nie ma wpływu na możliwość grania w sieci LAN. Może mieć wpływ tylko wtedy, gdy jeden z komputerów udostępnia połączenie sieciowe innym jednostkom. Jeśli jednak podziałem sieci zajmuje się router, nie ma znaczenia. :slight_smile:

Jeden z komputerów musi utworzyć serwer. W większości gier wystarczy kliknąć właśnie LAN, a następnie wybrać Create Game bądź Create Server. Tyle… Oczywiście należałoby jeszcze umożliwić serwerowi komunikację w Firewall’u.

Pozdrawiam,

Dimatheus