Czy można postawić system z karty pamięci a nie z płytki?

Oczywiście chodzi o oryginalny system.

Mam oto taki problem.

Po uszkodzeniu systemu próbowałem postawić go z płytki recovery, ale wyświetlał mi się błąd, że mam error i nie można przed instalacją systemu sformatować twardziela.

Po konsultacji z serwisem wysłałem do nich komputer a oni zamiast dojść w czym problem z innego twardziela sformatowali dysk i zainstalowali ponownie Vistę.

Niby OK, bo wszystko chodzi, ale uważam, że albo coś jest z moją płytką Visty, albo z czytnikiem DVD.

Aby więc ominąć niespodzianki, czy można przekopiować płytkę Visty na kartę pamięci i z niej wystartować?

To chyba da się ustawić w biosie, aby pierwsza botowała się karta pamięci?

Witam.

Wydaje mi się, że jeśli uda Ci się tylko uruchomić instalację z karty pamięci, to nie będzie żadnego problemu. Instalator potrzebuje plików, a nie fizycznie płyty. Co do legalności to wydaje mi się, że taka tymczasowa kopia na karcie pamięci może być traktowana jako kopia zapasowa tworzona we własnym zakresie, co nie jest łamaniem licencji. Pozdrawiam :slight_smile:

Na pewno można tak zrobić z “gwizdkiem” co do karty pamięci nie wiem nie sprawdzałem. Polecam do tego program UltraISO :wink:

Dzięki!