Czy można powtórzyć zapis na cd-r?

mam pytanko! nagrałem cd z danymi i wyszły błędy tak że programy z płyty nie chodzą. czy można powtórzyć ten sam zapis na płycie? Chodzi mi o coś w stylu powtórki bo na płycie brakuje już wolnego miejsca.

Nie za bardzo Cię rozumiem. Myślę, że możesz tak zrobić- kup nową płytę CD-R pustą i już.

W sumie Morgen to masz rację ale wyjrzyj za okno - śnieg spadł drogi zawiało a mnie nie chce się ruszać z domu :lol:

gdyby ponowne wypalenie było możliwe to było by całkiem fajnie a ja nie zmarzłbym.

A tak na poważnie to jeśli da się coś takiego zrobić to byłoby całkiem miło jeżeli ktoś ma na to pomysł to będę wdzięczny

Nie da się ponownie nagrać płytki, na której już coś jest. Jak byś miał płytkę CD-RW to co innego.

Pozdrawiam

Na płycie CD-R mozesz co najwyzej utworzyc jeszcze jedna kompilacje (w ramach wolnego miejsca na CD), ale wtedy wszystkie poprzednie dane ktore na niej byly, niebedzie szlo juz odczytac.

jest to tylko mozliwe w plycie wielokrotnego zapisu cd-rw :stuck_out_tongue:

na cd-r mozesz dograc pliki tylko wtedy gdy nie zamknales sesji przy wypalaniu

Mozna utworzyc plyte wielosesyjna, i dane z kazdej sesji beda odczytywalne. Jednak stworzenie kolejnej sesji “kosztuje” kilkadziesiat megabajtow na cd.

Cos mi sie niewydaje, probowalem juz tak i zreszta nietylko ja i robienie plyty wielosesyjnej daje tylko to ze mozemy cos dograc ale poprzednie dane nieda sie odczytac, jednak gdybysmy cos nagrali i zamkli sesje to pozniej niestety nawet niedogramy jakichkolwiek plikow

Widzę że koledzy chyba nie czytają uważnie… Odpowiedzi na temat możliwości utworzenia dysku wielosesyjnego czy dogrywaniu plików przy utworzeniu nowej kompilacji i takie tam inne chwyty na pewno nie zadowolą autora tego tematu…

Pytanie jego brzmiało :

pytanko! nagrałem cd z danymi i wyszły błędy tak że programy z płyty nie chodzą. czy można powtórzyć ten sam zapis na płycie?

Heh…() Tak jak pisali MORGEN i ALIEN … kupić nową płytkę… ale czy mają rację ???

To oczywiście jedynie w formie małego żartu… ale nie trzeba kupować następnej płyty CD… istnieje sosób na POWTÓRZENIE ZAPISU NA PŁYCIE…

Wystarczy dostać się do swojego schowka… >… wyjąć z niego nową płytę i powtórzyć zapis… heh…

Soras kolego ale nie mogłem się powstrzymać… Niestety… dlatego istnieją płyty CD-R (jednokrotnego zapisu) i płyty CD-RW (wielokrotnego zapisu)… różnica w cenie ale rozwiązuje takie problemy…

POZDRAWIAM

Oczywiscie ze sie da, robilem to wiele razy. Mozesz stworzyc plyte na ktore bedzie kilka sesji, badz jedna duza sesja skladajaca sie z kilku "dogrywanych " sesji. W nero mozesz robic sesje niezamykajac cd przy nagrywaniu a potem dograc druga. Zeby odczytaj wszystkie sesje dajesz prawym na dysku cdrom i wybierasz zakladke bodajze “Sessions” albo “Volumes” juz nie pamietam w tej chwili, mozesz tam przelaczac sie miedzy sesjami.

Dla dokładności emailnet ja nie zaproponowałem kupna nowej płytki :smiley:

shamrok zgadzam się. Nie jeden raz nagrywałem płytkę, na której było kilka sesji i wszystko śmigało jak należy.

Pozdrawiam

Chyba też nieuważnie przeczytaliście post autora tematu… jak wyrażnie widać nie chodzi mu o tworzenie dysków wielosesyjnych tylko o powtórny zapis nagranej już płyty CD-R… co moim zdaniem (i zdaniem ich producentów jest praktycznie awykonalne)…

Poza tym nic nie napisałem odnośnie tego że ALIEN proponował zakup nowej płytki… bo ty mówiłeś o tworzeniu dysku z wieloma sesjami… Propozycję taką przedstawił twój poprzednik o którym również wspomniałem w swoim poście…

Jednakże nie o to mi chodzi… nie będziemy się tu przecież kłócić i próbować zrobić coś co jest niemożliwe…

Poprostu chciałem żartobliwie otworzyć oczy forumowiczowi który zadał to pytanie… A wy panowie powoli zaczynacie odbiegać od tematu…

Przepraszam że śmiałem zabrać głos w tym temacie… ale następnym razem proszę byście bardziej uważnie czytali to co jest napisane zanim zabierzecie glos…

DZIĘKUJĘ i pozdrawiam

A jednak napisałeś :slight_smile:

Myślę, że mogę zamknąć już ten temat. Napisaliśmy autorowi postu, że nie da się ‘ponownie płytki, na której już coś jest’, więc wsystko się wyjaśniło.

Pozdrawiam :slight_smile: