Czy można przenosić gry poprzez przenoszenie plików?

Witam. Chciałbym zapytać, czy można przenosić gry poprzez przenoszenie plików (kopiuję folder gry na USB i przenoszę na inny komputer, tam kopiuję i gram), można tak robić? Czy jest to nie zalecane? Czy może lepiej zainstalować grę z płyty? Pytam, bo mam kilka gier do przeniesienia i nie wiem czy mogę przenieść “gotowce” na pendrivie. Pozdrawiam smile.gif

Nie  ma  jednoznacznej odpowiedzi. Część ze starszych gier pewnie tak pójdzie, ale większość z pewnością nie.

Gry z dystrybucji Steam zadziałają w najgorszym przypadku trzeba będzie kliknąć napraw i sprawdzi pliki doda brakujące wpisy.

Tak samo Origin.

Z Uplay trzeba robić reinstalację zawsze :frowning:

Gry spoza cyfrowej sprzedaży to jak kolega wyżej napisał jedne zadziałają inne nie.

Wszystko zależy od producenta gry.

 

I nie ma tu znaczenia wiek gry ale to co zrobili programiści. Może 5% gier da się tak przenieść.

Proste gry w kilku plikach pójdą,ale te duże już nie.Windows musi mieć wiele rzeczy dopisane do rejestru,aby wiedział,gdzie szukać plików.Przy instalacji ma miejsce nie tylko kopiowanie plików na dysk,ale też rejestrowanie potrzebnych grze składników.Są to dodatkowe biblioteki,sterowniki do karty graficznej,np. odpowiednia wersja DirectX,PhysX,itd.

 

Word of Tanks to malutka gra ? :stuck_out_tongue: tak ze 30Gb z pathe .

World of warcraft tak ze 20 kilka Gb

Diablo 3 też się da

 

Więc żadne argumenty  typu stara/nowa, duża/mała wpisy do rejestru nie mają tu zastosowania. Kwestia dobra wola wydawcy i chęci programistów.

Dzięki za odpowiedzi. A jeśli taka gra z “gotowca” (np. z pendriva) się uruchomi, to nie robi ona bałaganu w rejestrach? :smiley: Bo to wiadomo, tylko gotowiec a nie instalacja :slight_smile:

Bałaganu nie, ale niema pewności, że czegoś do rejestru nie dopisze, raczej na 99% coś wsadzi.

Hmm… ja w podobny sposób przenosiłem naprawdę niemałą ilość gier, a nigdy nie zauważyłem, jakby jakaś z tego tytułu przestała działać.