Czy można przywrócić usunięte wiadomości ze skrzynki Gmail?

Witam, tak zaciekawiło mnie jedno pytanie. Otóż mam skrzynkę pocztową na Gmailu, używam klienta Mozilla Thunderbird. I jeśli usunie się wiadomość do kosza i również z kosza, to czy można ją potem w jakikolwiek sposób przywrócić, czy jest to możliwe? Jeśli tak to jak to uczynić?

Zaloguj się do poczty poprzez stronę www, przejdź do zakładki Poczta -> Wszystkie. Znajdź wiadomość, którą chcesz odzyskać, zaznacz ją i oznacz jako odebraną.

W Gmailu domyślnie wiadomości nie są usuwane, ale usuwane są z nich wszystkie etykiety więc można je mimo wszystko znaleźć w archiwum (właśnie ten widok “wszystkie”).

W kliencie Opery są dwie opcje usuwania wiadomości - “usuń” oraz “usuń na zawsze”. Pierwsza działa tak jak gmail, a druga standardowo, czyli usuwa wiadomości na dobre. Sprawdź jak działa funkcja usuwania w Thunderbirdzie.

Niestety nie ma tej wiadomości w zakładce “Wszystkie”, czyli jednak Thunderbird usuwa na stałe/na zawsze.

Thunderbird mimo zaznaczonej opcji “Usuń wiadomości z serwera” nie usuwa ich z GMail. Wiadomości młodsze niż 30 dni od dzisiaj powinny być w koszu. Starsze będą stracone. W ustawieniach GMaila też jest takie ustawienie: po pobraniu wiadomości przez protokół POP3 i do wyboru: zachowaj | usuń wiadomość z usługi GMail i to też nie skutkuje całkowitym skasowaniem wiadomości, tylko przeniesieniem do kosza GMail.

Przy domyślnym konfigurowaniu Thunderbirda GMail jest obecnie chyba ustawiany na IMAP, a nie POP3 :wink:

Racja, zależy czego używa autor wątku.

W koszu nie ma wiadomości (sprawdzałem Kosz bezpośrednio przez www i przez Thunderbird), no właśnie, ja używam IMAP.