Czy można skończyć 2 technika?

Słuchajcie mam do Was pytanie czy jeżeli ukończy się technikum to czy PO technikum można iść jeszcze raz do innego technikum, w innym zawodzie i tym samym mieć dwa tytuły technika??

Jasne ze mozna ja najpierw skonczylem technikum elektroniczne na potem zaocznie informatyczne

tak bez problemu.

Nie można zrobić dwóch rzeczy:

  1. Wywrócić kasku na drugą stronę :wink:

  2. Okopać się w wodzie :wink:

Jeśli chodzi o pytanie to tak, można skończyć dwa technika :slight_smile:

Pytanie tylko: po co? Nie szkoda tych lat na np: studia?

wiesz tylko nie każdy zdaje mature…a przepustką na studia jest właśnie matura…

Są też szkoły pomaturalne, z reguły 2-letnie, które również dają zawód technika. Tam są tylko przedmioty zawodowe.

Chyba nie ma sensu drugi raz iść do technikum, to jakby drugi raz pójść do podstawówki, drugi raz zdawać już zdaną maturę.

Nie da się też odkręcić orzełka z hełmu - bo jest namalowany.

Możesz kończyć dwa technika, tylko nie jestem pewien czy za drugim razem nie musi być to zrobione zaocznie (wtedy płaci się samemu za naukę).

Dwuletnie pomaturalne są dzienne, wieczorowe i zaoczne.

A jak ktoś jest w technikum i nie zdaje matury tylko egzamin zawodowy to później jak może zdawać maturę?

“nie zdaje matury tylko egzamin zawodowy”

Możesz zdać to i to ;p

A jak nie zdasz to zdajesz tak jak licealiści którzy nie zdali ;p

dobrze a czy w szkole PO MATURALNEJ nie jest wymagana ta matura jak sama nazwa szkoły wskazuje?? Przepraszam ze moze zadaje tak proste dla kogos pytania ale nigdy tym tematem sie tak nie interesowałem a ostatnio osoba którą znam ma takie plany by po technikum nie iść na studia ale dalej sie uczyc stąd moje pytania…

nie ma czegoś takiego jak szkola pomaturalna tylko szkoly POLICEALNE pomaturalne to masz studia.

Są darmowe szkoly policealne np żak czy cosinus

Parasola w czterech literach też nie otworzysz :slight_smile:

A ja mam inne pytanie : można robić ‘dwóch techników’ na raz? W dziennym technikum, i drugi w zaocznej?

acha czyli do szkoły policealnej można iść po technikum??

Rany kota :smiley: To chyba przerost formy nad treścią :smiley: Powiedz tak młodemu człowiekowi, który idzie do technikum. Zobaczysz, co Tobie odpowie :smiley:

Matura to także odsiew. Trzeba dążyć za wszelką cenę, idąc do technikum, aby zdać maturę.

tak