Czy można sprawdzić w sieci domowej na jakie strony wchodzą użytkownicy?

Witam Uczestników forum.

Mam mały problem w domu związany z synem. Chciałbym sprawdzić na jakie strony wchodzi. Sieć mamy połączoną poprzez router TP LINK TL-WR740N. Syn ma połączony komputer przez tzw potocznie kabel z routerem.

Czy istnieje możliwość sprawdzenia na jakie strony wchodzi i czy gra online?

Proszę o pomoc.

Najprostszym sposobem było by wejście na komputer syna i sprawdzenie w historii przeglądarki (oczywiście jeżeli jej nie usunął) :wink:

 

Albo wypróbować ten program:

 

http://www.dobreprogramy.pl/EuroFirma-Mini-Monitoring,Program,Windows,12539.html

 

Jeśli spełni Twoje oczekiwania, możesz go zakupić.

Jest pewien problem, bo nie chcę kontrolować jego komputera, jedynie strony i gry w jakie gra online.  Wiem, że gra jak on to nazywa w LOLa i chciałbym sprawdzić ile czasu spędza na tej grze, a nie na nauce.

Jeśli chciałabyś inwigilować jego komputer, musiałabyś zainstalować oprogramowanie jak i na jego jak i na swoim komputerze.

Nie lepiej z nim porozmawiać? Sam może odpowie na Twoje pytania!

no właśnie jest pewien problem z młodzieżą. Jeżeli nie udowodnisz to się nie przyzna i zaprzeczy.

Czy przez router mogę to sprawdzić?

Nie ma możliwości sprawdzenia tego przez router. Router powie Ci tylko jaki IP ma jego komputer i nic więcej.

Tak jak już wspomniałem, musisz zainstalować oprogramowanie do monitorowania na obu komputerach, jeśli chcesz go inwigilować.

Pakiety antywirusowe maja często moduł kontroli rodzicielskiej. Z tego co pamiętam, to pakiet bitdefendera miał taka opcję. Można było skonfigurować tak żeby otrzymywać raporty co określony czas z odwiedzinami stron. Jak to działało w praktyce, to nie wiem bo nie korzystałem.

Najgorszą rzeczą na świecie jest brak prywatności. Proponuję do kontrolowania komputera dorzucić jeszcze instalację ukrytej kamery w kiblu by obserwować, czy syn dobrze się wypróżnia. Jak zabierać komuś prawo do prywatności, to po całości!

Wszystkie Asusy z AsusWRT i te tanie i drogie w logach maja zakłądke Połaczenia, w której widac IP lokalne komputera iz jakimi adresami IP się ten komputer lokalny łączył, jak na poniższym zrzucie, a adres IP mozna sprawdzic w internecie do jakiego portalu nalezy czy usługi. :slight_smile: