Czy można synchronizować Edge bez konta Microsoft w samym Windows?

Witam

Jak w temacie. Jest to możliwe, żeby zsynchronizować Edge bez konta Microsoft w samym Windows ? Pytam, bo dorwałem starszego Lenovo, z50-70, który był używany też przez kogoś z rodziny. Tam jest chyba konto lokalne, choć widziałem mój awatar z konta na, lecz logowało bez haseł, u była nazwa Lenovo.

Nie chciałbym sytuacji, że wymieszają się dane, tj. Czyjeś dane upload do mojej chmury i moje diwbload z mojej chmury. Rozumiecie, nie?

Z góry dzięki.

Mozna zalogować się do Edge dowolnym kontem Microsoftu, bez logowania się w samym Windows. Przynajmniej tak było kilka miesięcy temu. Patrz jednak co klikasz, bo podczas logowania Windows sprytnie podsuwa propozycję, żeby zalogować się „we wszystkich aplikacjach”.

To co kliknąć? Może jakieś SS? No a w Win11 też tak można?

Brr, OneDrive tam ma nie być! To na kilka dni ten lapek biorę…

Na ten czas załóż sobie w Windowsie nowe konto użytkownika i z niego korzystaj. Potem, zanim oddasz laptopa to je skasujesz.

On jest nasz - taki domowy…

W sumie to też niegłupi pomysł. Drugi admin i wolna amerykanka. :smiley:

Tylko te konta są wtedy 100% niezależne? Nic się nie wymiesza???

Jeśli masz lapka domowego z wieloma userami to robisz jednego admina i kilku userów. User używa swojego konta lokalnego ale może znać hasło do admina, którego użyje tylko wtedy kiedy faktycznie to mu będzie potrzebne.

Jeden user - admin…

To najgorsze rozwiązanie z możliwych :wink:

Słuchaj, ja tego łapka rozwiązałem tak: usunąłem profile edge u Chrome, zalogowałem się tylko do Edge I zstbchrinuzowalem dane. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Podczas konfiguracji edge był już podany i wpisany mój adres email. Nie wiem, czy czasem hasła nie musiałem podawać. Może ja tego nie pamiętam. Ale @Bradlee divrze ja postąpiłem, pisze o tym, co ty pisałeś, vym uważał, co klikam.

Może to konto Microsoft tam w systemie gdzieś siedziało? Ja tego laptopa już używałem. Chodzi mi głównie i to, żeby nie wymieszać danych z moimi w chmurze.

A może ja się zbytnio przejmuje i rozczulam? Na koncie Microsoft mam 2FA. Na tym sprzęcie nikt obecnie już nie pracuje.

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem :wink:

E tam, dobrze jest, działa i to dobrze. Po tych kilku dniach wyloguję się z Edge i ją wyczyszczę (usunę profil). Czy OneDrive jest zalogowany, tego nie wiem brr… Konto lokalne w systemie.