Czy można tak podzielić dysk i jakie mogą być max temp


(arlid) #1

mam pytanka od kolegi:

1.Czy może on tak podzielić dysk :

C://-20GB

D://-60GB

2.Jakie mogą byc temperatury a racezj jakie powinny byc dla karty graficznej ATI GIGABYTE RADEON 9250 i procesora INTEL Celeron CPU 3.06GHz 9tu wiem , że ostatnio jak patrzyliśmy miał 49-50 stopni).

Z góry wielkie thx od kolegi i pozdrowionka.


(McDracullo) #2

Czyliw normie

A czemu nie? Jak najbardziej.


(arlid) #3

a ile GB rozmaru może miec dysk C:// (systemowy)??


(Wigrus1) #4

to zależy tylko i wyłącznie od upodobania właściciela :P, ja mam na 8GB bo więcej mi nie potrzeba, programy instaluje gdzie indziej, gry tak samo, mp3 przechowuje na innej partycji, plik wymiany wędruje gdzie indziej, tak więc 8 GB możesz śmiało zrobić(a nawet mniej) :slight_smile:


(Kosior6) #5

arlid , jesli kolega programy i wszystko inne instaluje gdzie indziej to wystarczy mu partycja systemowa 4Gb ja tak mam i mam jeszcze 2 Gb wolnego miejsca, więc czego chciec więcej ;]


(arlid) #6

No dobra on gdzie indziej instaluje te gry, programy to wiem, ale moglibyście mi powiedziec o co chodzi z tym plikiem wymiany i jak to zrobić - a i jeszcze jedna prośba. Jak przenieść Moje dokumenty na inną partycje/dysk np na D://. I dzięki kosior6 za dobrą informację.


(Kosior6) #7

PPM na moje dokumenty -> Właściwosci -> i tam zmieniasz ścieżke na np. D:/Moje dokumenty ;]

Plik wymiany jest to wolna pamiec podreczna która idzie w uzycie kiedy zaczyna brakowac fizycznej pamieci RAM ;]

Plik wymiany zasadniczo najlepiej trzymac na partycji z systemem plików fat16, lecz najlepiej kiedy byłby to drugi dysk niz ten systemowy i plik wymiany był na pierwszej partycji, poniewaz jeśli umiejścimy plik wymiany na ostatniej partycji dysku która jest w systemie plików fat16 to wtedy skok głowicy dysku musi byc większy i w rzeczywistości daje to odwrotne skutki ponieważ odczyt jest wolniejszy dlatego ja odradzam trzymanie pliku wymiany na innej partycji niż C:, no chyba ze na pierwszej partycji 2 dysku ;]