Czy można tak stworzyć sieć?

Witam

Mam takie pytanie. Czy można tak stworzyć sieć?

Neostrada > modem neo > Komputer pc > karta sieciowa > switch > pozostałe karty sieciowe w pozostałych kompach

I czy można tak zrobić żeby na pozostałych kompach był internet?

nawet jeśli można to jak sprawdzą to adminstratorzy sieci że masz podzieloną neo to trochę zabulisz kolego 8)

No ale i tak transfer jest jeden a po za tym ma to być w jednym domu można powiedzieć że kilka kompów w jednym pomieszczeniu

To jak można tak zrobić sieć czy nie?

Chyba żartujesz! Przecież neo można dzielić w domu jak Ci się podoba, możesz nawet do lodówki ją podłączy, albo do kibelka żeby szło za pomocą gg wodę spuścić w kibelku. (przecież livebox chociażby umożliwia podłączenie wielu kompów).

Polecam zrobić to w taki sposób i będzie to najprościejsze i najbardziej oszczędne rozwiązanie, a net będzie niezależnie na każdym kompie, nawet gdy inne nie będą działać.

neo>router z modemem ADSL>kompy (nie trzeba żadnego serwera).

Też myślałem o takim rozwiązaniu tylko że w grę wchodzi cena

za router do neo muszę dać ponad 120zł

a za switcha dam np. 20-60zł zależy ile portów

A po za tym ta sieć ma być tylko na kilka godzin i rozłączona całkiem i tak co jakiś czas bo co 2 miesiące robie z kumplami sieciowanie ostatnio wrzuciłem do jednego kompa kupe sieciówek i po rozłączałem po kolejnych kompach i chodziło ale jak dojdzie więcej kompów to wtedy będzie problem bo zabraknie PCI :stuck_out_tongue:

Więc jak, można tak zrobić sieć czy nie? wiem że to skomplikowany twór jest ale czy jest realne postawić takie coś?

Problemy jakie będziesz mial w konfiguracji itp - BEZCENNE :mrgreen:

Przerabiałem to - kup router.

A za ile można kupić już dosyć dobry router z wieloma wejściami sieciowymi?

Ja od swojego operatora dostałem skonfigurowany TP-LINK za 130 zeta, mam 4 gniazdka na LAN i do 6 komputerów po Wi-Fi - razem 10 sztuk.

To jak dla mnie za mało :frowning:

hmmm… a dlaczego z tym switchem będą problemy? O co w tym chodzi? Za ile można już kupić dobre switcha?

Złączono Posta : 13.11.2007 (Wto) 11:26

Co myślicie o tym?

http://allegro.pl/item266859968_d_link_ … mb_19.html

To jak mogę zrobić taką sieć jak podałem w pierwszym poście tego tematu?

Switch łączy ze sobą tylko komputery… problem jest w dysponowaniu pasmem internetowym - zobacz na forum co chwila sa jankes problemy. Ruter to samodzielne urządzenie, jak nie chcesz z nego korzystać to będziesz musiał mieć non stop włączony komputer który bedzie za server i będzie tym zarządzał… pozatym nie ma problemu by kupic router z większa ilościa wyjść, lub kupić router bez wbudowanego switcha i switcha dopiąc osobno np. 24 portowego :slight_smile:

Może napisz co chcesz osiągnąc bedzie łatwiej.

Złączono Posta : 13.11.2007 (Wto) 11:31

A jak dołożysz pare ztych to znowu ci odpada problem komputera i bawienia sie w oprogramowanie:

http://allegro.pl/item263242223_router_ … t_gwa.html

O zrobienie sieci :lol:

Co jakiś czas robię z kumplami na dwa dni sieciowanie (gramy przez neta, i sieć między sobą) także komputery nie są wcale wyłączane no chyba że idziemy spać na 2 godziny, każdy z nas ma neostrade

i chciałem podłączyć neostradę do jednego kompa a swtichem spiąć wszystkie kompy sieć i żeby jeszcze był na wszystkich kompach internet.

A jak takie coś tylko no to tak, zwykły switch a na swoim komputerze udostępnij podrostu połączenie sieciowe - bez wodotrysków ale w trybie podstawowym powinno działać, myślałem że chodzi o coś co będzie działać w trybie ciągłym. Sam wojowałem z udostępnianiem połączenia prawie 2 lata stad tak nakłaniam na router bo sam po sobie widzę jaka to ulga.

Czyli można tak zbudować sieć no ok a za ile można już kupić dobry switch z wieloma portami?