Czy można usunąć Choicy Guard i Dat?

Dziś przy czyszczeniu PC znalazłem taki program Choice Guard ale nie przypominam sobie o jego instalowaniu. Czy mogę go odinstalować? Jeśli nie do czego on służy? W moich dokumentach znalazłem plik ntuser.dat i nie mogę go ani otworzyć ani usunąć. Czy jest on związany z systemem i jak go usunąć?

Hej,

Choice Guard to fragment kodu, który jest odpowiedzialny za ustawienie użytkownikom domyślnej strony głównej i wyszukiwania, jeżeli wybierzemy te opcje w konfiguracji. Program ten jest instalowany w czasie instalacji Windows Live. Nieco więcej o tym znajdziesz w artykułach Microsoft Choice Guard oraz z What is Choice Guard in Windows Live Wave 3.

To pliki rejestru:

Ntuser.dat = twój profil ze wszystkimi ustawieniami

Ntuser.dat.log = logowane zmiany w ustawieniach profilu od momentu jego zalogowania

Ntuser.dat to gałązka ładowana jako HKEY_CURRENT_USER. Oczywiście zawsze w użyciu a przez żaden skaner AV nie powinno przejść (odmowa dostępu). - źródło. Pliku tego usunąć nie możesz, gdyż będzie to oznaczało utratę Twojego profilu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję Dimatheus za ładne wytłumaczenie. Teraz jestem spokojniejszy i wiem więcej. Pozdrawiam serdecznie.

Hej,

Nie ma sprawy… :wink: W końcu od tego mamy forum, by sobie pomagać. :slight_smile:

Wzajemnie!! :slight_smile:

Dimatheus