Czy można usunąć duże pliki z C:\WINDOWS\system32\drivers?

mam pytanie czy mozna usunąć te pliki C:\WINDOWS\system32\drivers

Dysk emmc 32 gb? Jeżeli tak, to zwróć laptop do sklepu/kup dodatkowy normalny dysk na system.
Odradzam usuwanie plików W10 na czuja, te sterowniki “po coś są”, 99 niepotrzebnych, a 100 spowoduje BSODY.

ok a jakie pliki są nie potszebne

Wszystkie pliki Windowsa 10 są mniej lub bardziej potrzebne.
Jeżeli na dzień dobry po instalacji Windowsa masz problem z brakiem miejsca na dysku, to problemem jest dysk nie Windows i jego pliki. Jeżeli to kupiony laptop z 32 GB wlutowanej pamięci, to nic tylko oddać/wstawić normalny dysk. Po instalacji Windows nie powinien przekroczyć 25-30GB, nie wiem więc gdzie jest problem…

Bezpiecznie możesz usunąć pliki za pomocą czyszczenia dysku w zaawansowanych, od biedy można usunąć stare punkty przywracania (zostawić 1-2 najnowsze) lub pliki z software distribiution.

a pliki czymcasowe opłaca sie naprzykład temp prefetch itp

… ale nadal nie rozumiem w jakim celu.
Przy normalnym użytkowaniu komputera nie grzebiesz się walcząc o każde 100 MB powierzchni dysku, przecież na dłuższą metę tak się nie da korzystać z systemu. Jeżeli masz mało miejsca, to usunięcie z systemu wszystkich czcionek poza Time New Roman będzie iluzoryczną oszczędnością…

Per analogia: głowa rozbita, to na szycie do szpitala gnasz, nie siedzisz w fotelu myśląc jak z dywanu wywabisz plamy krwi…

o niie juz wiem co to za folder na yt patszałęm i to jak usuniesz C:\WINDOWS\system32\drivers widows rip*

… dlatego Ci mówię, z W10 nie kasuje się plików na przypadł.
Zamiast szukać “jak zwolnić miejsce” rozwiąż problem “pt. mam za mały dysk”.
:wink:

mam wielki dysk xd

Witam.

Odzyskasz troszkę miejsca :slight_smile:


zaznacz SELECT OLD DRIVER i usuń stare sterowniki.


można usunąć stare pliki systemowe.

Nie karmić trolla.