Czy można usunąć folder C/AMD po poprzednich sterownikach?

(Gorzki Krzych) #1

Zainstalowałem dziś nowe Catalysty "Omega". I tu nachodzi mnie pytanie czy można śmiało usunąć folder z zawartością, po poprzednich sterach w katalogu "C:\AMD\AMD-Catalyst-14-9-win7-win8.1-64Bit-dd-ccc-whql"? Oraz czy instalując nowe stery, a nie odinstalowując poprzednich jest akceptowalne? Bo przy najnowszych sterach nie było opcji odinstaluj sterownik (jedynie poprzez panel sterowania).

(Odyniec_Stary) #2

Ten folder służy tylko do wypakowywania plików w trakcie instalacji. Możesz go usunąć.

Każda instalacja nowej wersji sterowników powinna być poprzedzona odinstalowaniem i dokładnym wyczyszczeniem pozostałości po sterownikach. 

(Gorzki Krzych) #3

Dzięki za info.

(sadaj72) #4

W zdecydowanej większości przypadków nie powinno być żadnych problemów.

Gdyby jednak jakieś się pojawiły to na stronie amd znajdziesz narzędzie które usuwa sterowniki i wszystkie pozostałości po nich.

(wirtualizacjawit) #5

Ja dodam od siebie że ten folder do którego wypakowywane są sterowniki to katalog tymczasowy (na czas instalacji sterowników), aż dziw bierze że producent nie zmienił ścieżki na kataog “Temp” i nie dodał kasowania tego folderu po udanej instalacji… Jak wspomniał @Odyniec_Stary, katalog ten oczywiście można śmiało kasować.

(Gorzki Krzych) #6

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.