Czy można usunąć foldery Windows.old i Program Files (x86)

Witam,

Czy można usunąć foldery z Dysku C: o nazwach:

  • Windows.old
  • Program Files (x86)

które są zaznaczone na screenie

?. Foldery powstały / zostały po tym jak przechodziłem z XP na 7.

1 - Tak
2 - Nie

Można ale nie rób tego ręcznie.
Tu masz opis jak to bezpiecznie zrobić.: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4028075/windows-delete-your-previous-version-of-windows

Jeżeli nie usuniesz tego sam to po około dwóch tygodniach folder ten zostanie usunięty automatycznie przez system.

@sidkwa dzięki za linka. Powiem że jest więcej już jak dwa tygodnie, dokładnie będzie 39 dni temu.

@anon42271672 folder Program Files (x86) jest folderem od Windowsa 7 także?.

Długo. Jednak z czasem powinien sam się usunąć w W10 trwa to około 14 dni. Może w W7 więcej.

Tak, to folder systemowy. Nie wolno go usuwać. Są tam pliki systemu i programów które zainstalowane są w systemie.

Program Files (x86) jest folderem systemowym w którym instalują się aplikacja 32 bitowe.
Nieusuwalny

@anon42286253 rozumiem, dzięki za wyjaśnienie, myślałem że to jest tymczasowy folder (w XP był tylko Program Files zawsze).

@sidkwa sprawdziłem teraz i folder Windows.old ma ponad 10 GB, w nim jest także jeszcze folder Program Files oraz Documents and Settings.

Wszystko co jest w Windows.old możesz bezpiecznie usunąć.
Natomiast nie wolno usuwać Program Files i Documets and Setting znajdujących się na dysku C:

Windows.old zawiera kopię starego systemu. Jest ona potrzebna na wypadek gdybyś chciał powrócić do starego systemu przed aktualizacją do nowego. Jeżeli nie masz tego w planach i wszystko dobrze działa to można ten folder usunąć bo jest wtedy całkowicie bezużyteczny i zabiera tylko miejsce na dysku.

coś podobnego

@sidkwa pozwolę sobie wrócić do tematu…

Piszesz że mogę cały folder Windows.old bezpiecznie usunąć. Z kolei w tym folderze mam także foldery Program Files i Documets and Setting ich mam nie usuwać

?.

@incognito74 dzięki za linka, z opisu wynika że po zrobieniu tak jak pisze to zostanie usunięty cały folder Windows.old wraz z folderami Program Files i Documets and Setting.

Opis jest dla Windows 10, a czy dla Windows 7 jest taka sama zasada działania?.

Wszystko co jest w tym folderze możesz usunąć. Jest to kopia bezpieczeństwa.

Tam jest stary Windows a więc wszystko to co było w starym Windowsie również Program files i Documents. NIE WOLNO usuwać tylko tych które są na dysku C: te które są w katalogu Windows.old można usunąć.

USUWAJĄC KATALOG WINDOWS.OLD STRACISZ MOŻLIWOŚĆ POWROTU DO STAREJ WERSJI WINDOWS PRZED AKTUALIZACJĄ.

@sidkwa dzięki za odpowiedź i wyjaśnienie.

Już parę miesięcy działam na Windows 7 i wszystko poprzenosiłem, po zainstalowałem programy także nie będę wracał na Windows XP tym bardziej że tam już nie było aktualizacji (chyba żebym go zostawił dla bezpieczeństwa), programu nie funkcjonowały poprawnie, a folder Windows.old zabiera nie co GB u mnie.

W Windows 7 tak dla jasności aktualizacje skończyły się pół roku temu :wink:

Nie wadzi użyć privazer portable ze strony producenta. Opcje po uruchomieniu są proste i kolejno, do wyłączenia hibernacji i wreszcie do zaznaczenia usunięcia pozostałości po poprzednim systemie. Potem po ustawieniu OK i rozpocznie się analiza. Podczas analizy dwukrotnie klika się w przycisk priorytet. To lekki program i bardzo skraca wysoki priorytet - operację usuwania, zwłaszcza czyszczenia wolnych sektorów dysku.
https://privazer.com/download.php

@Bogdan_G posile się programem Privazer żeby usunąć pozostałości po XP.

Bezpieczny jest program żeby coś nie uszkodzić dla Windows 7?.

To solidny i bezpieczny program. Polecam…

1 polubienie