Czy można usunąć InternetExplorera?

(Orlowskister) #1

Zainstalowałem nową przeglądarkę (Maxthon :wink:)

Czy można wyrzucić z systemu przeglądarkę IE i tym samym zwolnić trochę pamięci, którą zajmował?

Pozdrawiam

(Bartekn77) #2

Wszystko można zrobić. Odinstalowywania IE nie poleca się. Po jego usunięciu będą spore problemy więc nie warto dla tych kilku nędznych MB sobie kłopot robić. IE jest bardzo ważny w systemie operacyjnym nie tylko jako przeglądarka internetowa.

Złączono Posta : 27.01.2006 (Pią) 11:00

Usuń sobie skrót do IE z pulpitu aby “nie raziło w oczy” :mrgreen: i ustaw Maxthon jako domyślną przeglądarkę. W każdym razie nie usuwaj z kompa IE :slight_smile:

(Kpc21) #3

i z paska szybkiego startu jeśli masz włączony i ustaw Maxthona w menu startowym

Nawet gdyby udało Ci sięusunąc IE, to ciekawe jak Maxthon miałby działać. Chyba nie wiesz, ale Maxthon nie jest przeglądarką, tylko nakładką na IE.

(matiit) #5

Zreszta jest jeszcze wiele stron ktore sa napisane pod IE!

(Monczkin) #6

Jak tak napisałem kiedyś, to uzyskałem informację, że sie mylę :stuck_out_tongue:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Maxthon

(Gutek) #7

Po pierwsze nie usuwaj IE updaet, scanery online! !!

Niech sobie bedzie ale niech nie bedzie domyslna przegladarka :!:

Monczkin , przecież już w pierwszym zdaniu cytowanego przez Ciebie fragmentu jest napisane:

więc to dokładnie to samo co ja napisałem i nie wiem kto i o co się Ciebie kiedyś czepiał.

(Kpc21) #9

Skanery online mogą działać nawet na FF tylko trzeba wgrać wtyczke do ActiveX a IE jest potrzebne do działania Maxthona.

Maxthon to jest po prostu na niego nakładka która funkcjonuje jak oddzielna przeglądarka więc ma te same problemy z bezpieczeństwem - w IE zwykle kilkanaście luk nie ma oficjalnych poprawek. Jak chcesz coś bezpieczniejszego to polecam Operę i Firefoksa (w skrócie FF).

(Marek Section8) #10

Maxton NIE jest przeglądarką, to tylko nakładka na IE. Opera, FF, czy I.E. to są przeglądarki !!

(Monczkin) #11

Tak jak pisałem - ktoś autoratywnie napisał, że jest to przeglądarka, a nie nakładka. Kiedy napisałem, że się myli, to odpisał, że to ja nie mam racji :slight_smile: Nie chce mi się szukać tego na forum, zresztą nie mam powodu, żeby kitować :slight_smile: Fakt, faktem trwają spory - czy faktycznie nakładka, czy osobna przegladarka. Choć jak ktoś dokładnie przeczyta informacje w podanym linku, to zobaczy, że IE jest niezbędnym programem do zainstalowania Maxthon’a - no tak w kwesti wyjaśnienia - dobra kończę :slight_smile:

(Kpc21) #12

Maxthon jest i oddzielną przeglądarką i nakładką na IE, pół na pół bo korzysta z silnika IE (i dlatego ma te same kłopoty z bezpieczeństwem) ale ma więcej funkcji - na przykład blokowanie pop-up’ów

(matiit) #13

czyli jest nakladka bo “naklada” dodatkowe funkcje

(Gutek) #14

A czyto jest odpowiedz na pytanie zadane przez sailor9 - wasza dyskusja :mrgreen:

(Monczkin) #15

Dlatego wracamy do tematu :oops:

(Bartekn77) #16

Ten temat jest przecież chyba wyczerpany :stuck_out_tongue:

(Kpc21) #17

bo IE nie da się usunąć - bez niego nie będzie działać Maxthon, Tlen i inne programy

(Monczkin) #18

archeologia ??

Da się - ale nie praktykuje się tego

Niby dlaczego ??

(fiesta) #19

HarryPotter od tej pory za każdą głuptę wprowadzającą w błąd innych będziesz zbierać ostrzeżenia. Wystarczy tego dobrego :evil: :evil: :evil: