Czy można usunąć InternetExplorera?

Zainstalowałem nową przeglądarkę (Maxthon :wink:)

Czy można wyrzucić z systemu przeglądarkę IE i tym samym zwolnić trochę pamięci, którą zajmował?

Pozdrawiam

Wszystko można zrobić. Odinstalowywania IE nie poleca się. Po jego usunięciu będą spore problemy więc nie warto dla tych kilku nędznych MB sobie kłopot robić. IE jest bardzo ważny w systemie operacyjnym nie tylko jako przeglądarka internetowa.

Złączono Posta : 27.01.2006 (Pią) 11:00

Usuń sobie skrót do IE z pulpitu aby “nie raziło w oczy” :mrgreen: i ustaw Maxthon jako domyślną przeglądarkę. W każdym razie nie usuwaj z kompa IE :slight_smile:

i z paska szybkiego startu jeśli masz włączony i ustaw Maxthona w menu startowym

Nawet gdyby udało Ci sięusunąc IE, to ciekawe jak Maxthon miałby działać. Chyba nie wiesz, ale Maxthon nie jest przeglądarką, tylko nakładką na IE.

Zreszta jest jeszcze wiele stron ktore sa napisane pod IE!

Jak tak napisałem kiedyś, to uzyskałem informację, że sie mylę :stuck_out_tongue:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Maxthon

Po pierwsze nie usuwaj IE updaet, scanery online! !!

Niech sobie bedzie ale niech nie bedzie domyslna przegladarka :!:

Monczkin , przecież już w pierwszym zdaniu cytowanego przez Ciebie fragmentu jest napisane:

więc to dokładnie to samo co ja napisałem i nie wiem kto i o co się Ciebie kiedyś czepiał.

Skanery online mogą działać nawet na FF tylko trzeba wgrać wtyczke do ActiveX a IE jest potrzebne do działania Maxthona.

Maxthon to jest po prostu na niego nakładka która funkcjonuje jak oddzielna przeglądarka więc ma te same problemy z bezpieczeństwem - w IE zwykle kilkanaście luk nie ma oficjalnych poprawek. Jak chcesz coś bezpieczniejszego to polecam Operę i Firefoksa (w skrócie FF).

Maxton NIE jest przeglądarką, to tylko nakładka na IE. Opera, FF, czy I.E. to są przeglądarki !!

Tak jak pisałem - ktoś autoratywnie napisał, że jest to przeglądarka, a nie nakładka. Kiedy napisałem, że się myli, to odpisał, że to ja nie mam racji :slight_smile: Nie chce mi się szukać tego na forum, zresztą nie mam powodu, żeby kitować :slight_smile: Fakt, faktem trwają spory - czy faktycznie nakładka, czy osobna przegladarka. Choć jak ktoś dokładnie przeczyta informacje w podanym linku, to zobaczy, że IE jest niezbędnym programem do zainstalowania Maxthon’a - no tak w kwesti wyjaśnienia - dobra kończę :slight_smile:

Maxthon jest i oddzielną przeglądarką i nakładką na IE, pół na pół bo korzysta z silnika IE (i dlatego ma te same kłopoty z bezpieczeństwem) ale ma więcej funkcji - na przykład blokowanie pop-up’ów

czyli jest nakladka bo “naklada” dodatkowe funkcje

A czyto jest odpowiedz na pytanie zadane przez sailor9 - wasza dyskusja :mrgreen:

Dlatego wracamy do tematu :oops:

Ten temat jest przecież chyba wyczerpany :stuck_out_tongue:

bo IE nie da się usunąć - bez niego nie będzie działać Maxthon, Tlen i inne programy

archeologia ??

Da się - ale nie praktykuje się tego

Niby dlaczego ??

HarryPotter od tej pory za każdą głuptę wprowadzającą w błąd innych będziesz zbierać ostrzeżenia. Wystarczy tego dobrego :evil: :evil: :evil: