Czy można usunąć wszystkie "bezp. wpisy" w jv16 po

Witam!

Poczytałem trochę na forum i znalazłem program jv16 power tools do czyszczenia rejestru. Problem jest taki, iż dla pewności sprawdziłem wszystkie wpisy tzn. przeczytałem i okazało się, że jest tam dużo plików od mojej drukarki, oraz dużo plików Windows’owych. Czy mogę to usunąć? Czy zamiast porządku w kompie zrobi się jeszcze większy bałagan? Proszę o pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam 8)

Do oszyszczania rejestru polecam Ci AMUST Registry Cleaner, ten prog znajduje mase błędnych i niepotrzbnych wpisów :-o

Mam go od dłuższego czasu i jest OK(u mnie znalazł ~1500 wpisów :o )

Pytalski

Która wersja jv 16 PT ?

Jeżeli program zakwalifikował wpisy jako zbędne, których usunięcie będzie bezpieczne dla działania systemu i programów, to usuń. Nie zawsze jednak wpis zakwalifikowany do usunięcia jest takim w istocie - są jednak tworzone kopie bezpieczeństwa, które w razie zauważenia problemów można przywrócić .

Decyzja jednak zawsze należy do pytającego. :slight_smile:

Pozdrawiam

Jeżeli masz wątpliwości, czy usunięcie wszystkich wpisów nie spowoduje uszkodzenia systemu, użyj programu CCleaner - używam go od lat i nigdy nie usunął mi żadnych potrzebnych plików czy wpisów rejestru - jest więc całkowicie bezpieczny :smiley:

Gdy używałam jv16 PowerTools do usunięcia “wpisów, które można bezpiecznie usunąć”, zawsze po restarcie komputera były problemy z jego uruchomieniem (ikony na Pulpicie wskakiwały po ok. 15 minutach od uruchomienia komputera, w ogóle nie ładowały sie programy z autostartu, większość funkcji systemu nie działała). Jedyne, co pomagało, to przywracanie systemu.

Jeżeli nie jesteś pewnien, że te wpisy rzeczywiście można bezpiecznie usunąć, to tego nie rób.

I tu niezastąpiony jest CCleaner :mrgreen:

Popieram :wink:

Straszne herezje głosisz - nie wiem jak używałaś programu - widziałem już w tematach pytania czy można usunąć wpisy oznaczone na czerwono :slight_smile: , co za system, że takie kłopoty miałaś po użyciu jv 16 PT.

Używając programu przez okres ponad dwóch lat nigdy nie miałem żadnych trudności po użyciu z wyjątkiem jednego wpisu, który program(w wersji darmowej) kwalifikował do usunięcia. W wersji 2006 tego błędu nie popełnił nigdy.

Takimi stwierdzeniami siejesz FUD…

Należy pamiętać, że każdy program ingerujący w rejestr systemowy - to ograniczone zaufanie, ale to co Ty piszesz to naprawdę przesada :?

Twoje doświadczenia zapewne mają inny, głębszy podkład - ale Ty kojarzysz je tylko z jv 16 PT. Czyszczenie rejestru to tylko jeden z wielu elementów ogólnej optymalizacji - stosowałaś kiedyś ??

CCleaner jest świetnym progsem, ale nie można powiedzieć, że tu jest niezastąpiony - po prostu inne są jego zadania i możliwości, natomiast bardzo dobrze uzupełnia jv 16 Power Tools :slight_smile:

Pozdrawiam

ja używam jv16 od jakiś 3 lat i zawsze usuwam wszystko co mi znajdzie i nigdy ale to nigdy nie było żadnych problemów

Proszę powiedzcie nie douczonej czy te programy Ccleaner , jv16PT i Amust Registy Cleaner mogą same z siebie przy czyszczeniu rejestru mogą go uszkodzić i które są free

Patrz wyżej - uchodzą za bezpieczne, ale niezbędne jest ograniczone zaufanie…

CCleaner 1.39.502

jv16 PowerTools 1.3.0.195 to programy w pełni darmowe, natomiast doskonały następca jv16 PowerTools 2006 1.5.2.350 to już płatny program, ale przez 30 dni - w wersji trial, używasz go w pełnej krasie :slight_smile: Po tym okresie nie masz możliwości korzystać z progsa bez zakupienia.

Amust Registy Cleaner - nie jest bezpłatny - występuje w wersji shareware - po okresie próbnym - najczęściej jest to miesiąc, za taki program trzeba płacić lub winnaś zrezygnować z niego. :slight_smile:

Pozdrawiam

Jak mając nikłą wiedzę, można stosować ograniczone zaufanie raczej jest to strach, żeby czegoś naco poszły pieniądze nie zepsuć. Wiem ,że rejestr trzeba kontrolować, Gdzie można być poprowadzonym za rękę aby tego stresu uniknąć czytając zapisy ww programów.

Programy tego typu przy pierwszym uruchomieniu wskazują wiele wpisów do usunięcia - taki Odkurzacz potrafi wyszukać i GB “śmieci”. Następne wyszukiwania wskazują wpisy produkowane w trakcie codziennych czynności na kompie, śmigania w sieci i jest już ich zdecydowanie mniej…

Ograniczone zaufanie, jeżeli nie znasz dobrze rejestru - a takich osób używających tych programów jest zdecydowana większość - sam też do nich się zaliczam :slight_smile: , to regularne tworzenie kopii bezpieczeństwa, bowiem nie każdy progs tego typu tworzy je automatycznie - np. CCleaner pyta Cię przed usunięciem wpisów w opcji Problemy - Skanuj by znaleźć problemy , czy chcesz utworzyć kopię bezpieczeństwa - jest to proste i ogranicza ewentualne kłopoty do minimum.

Pamiętaj, że sama (nawet z wielką wiedzą tyczącą systemu) nigdy nie wyczyścisz kompa, tak jak zrobią to w/w, lub inne programy czyszcząco- optymalizujące… :slight_smile:

Pozdrawiam

Agton , mam rozumieć, że Ccleaner pytając o problemy nie usuwa zapisów, które po ich usunięciu mogą strarzać problemy w działaniu kompa.

Powinnaś tak rozumieć, jak napisałem - w tej opcji CCleaner wyszukuje zbędne wpisy w rejestrze po odinstalowanych programach, zbędne już biblioteki…

Ale program tu nie sugeruje, że usunięcie ich może stworzyć problemy - zakwalifikował je jako właśnie te, które będąc zbędne, pewne problemy stwarzają - element optymalizacji :slight_smile:

Daje Ci jednak możliwość ewentualnego zabezpieczenia, gdyby jednak okazało się, że usunięcie któregoś wpisu sprawiło by jakiś kłopot, czego jednak nigdy na 100% wykluczyć nie można.

Tworzenie kopii (bardzo niewielkich przecież, które oczywiście po kilku dniach usuwasz) winno być trwałym nawykiem przy wykonywaniu jakichkolwiek operacji na rejestrze, a przecież usuwanie wpisów nawet zbędnych - jest taką właśnie operacją :slight_smile:

Pozdrawiam

Przepraszam za błąd w nazwie użytkownika Pozdrawiam

Złączono Posta : 04.05.2007 (Pią) 17:39

Agaton, przepraszam za błąd w nazwie użytkownika mam KIS 6 i jv16PT .Czy potrzebny jest mi CCleaner, a może wystarczyłby KIS 6 Ccleaner

Pozdrawiam