Czy można utworzyć taką sieć LAN?

(angry) #1

W sieci mają być 4 komputery położone dość daleko od siebie.

Da się tak? Hamachi umożliwia takie coś?

Jeśli się "da" to jak? :slight_smile:

(Cedar) #2

Umiałbyś odpowiedzieć na tak zadane “pytanie”?
Albo na takie: “miasta są oddalone dość daleko od siebie, da się przejechać czymś z jakąś prędkością z jednego do drugiego w godzinę”, lub na takie “miasta są dość daleko od siebie”?

Pewnie, że się da :wink:

PS. część “danych” do pytania w temacie a w treści całkowity ich brak.

(angry) #3

Chodzi o to po prostu że te komputery nie są podpięte do jednej sieci tylko są właśnie w różnych miejscowościach.

(bachus) #4

Przychodzą mi do głowy różne “dowcipne” odpowiedzi, ale odpuszczę. Tak, da się. Mam spięte po Hamachi komputery z domem rodzinnym, odległość w linii prostej z 1200km. Co do Twojego pytania - na tej samej zasadzie jak “czy mogę z Bydgoszczy otwrzyć stronę WWW umieszczoną na serwerze w USA”.

(angry) #5

Możesz mi powiedzieć jak to zrobić? Czy do utworzenia takiego LANu wystarczy tylko utworzyć nową sieć Hamachi (ID i hasło)

(bachus) #6

Po dwóch stronach zainstalować Hamachi, utworzyć sieć, dołączyć komputer do sieci (zaloguj się i zezwól danemu komputerowi do dostępu do danej sieci). Jest to usługa na tyle popularna, że po wpisaniu w google “jak stworzyć sieć hamachi” pokazują się instrukcje i filmy (PL) na YT. Po angielsku jest tysiące instrukcji.

(angry) #7

OK.

A czy jeżeli już mam taką sieć, to czy trzeba zmieniać coś w ustawieniach sieci Windows?
Widziałem takie kombinacje na jedym poradniku.

(bachus) #8

Jaki dokładnie cel tego połączenia? W teorii nic nie będziesz musiał zmieniać, każdy komputer otrzyma dodatkowy adres IP, który będzie rutowalny (dostęp do każdej maszyny) w tej sieci.

(angry) #9

Celem tego połączenia jest gra multiplayer. I mi przypadło sprawdzić czy da się przez to Hamachi.

(bachus) #10

Do 5 komputerów jest za darmo. Chwilkę Ci zajmie zrozumieć jak to działa, ale jak już zaczniecie używać to bez problemu.

(angry) #11

Skoro piszesz, że nic a nic nie trzeba grzebać w Windowsie to zobaczymy czy zadziała.

(bachus) #12

Po instalacji musisz zalogować się na panel Hamachi, utworzyć sieć, przypisać komputery. Jest kilka poradników w sieci do tego, ale dość proste do ogarniecia. Darmowe Hamachi ma przypadłość, że czasem trzeba zrestartować serwis Windows (lubi się “przywiesić” jak np. usypia się komputer, lub hibernuje).

(angry) #13

Powiem tak już raz z jednym z kolegów próbowałem, sieć wyszła ale w grze już nie.

A spróbuję zobaczyć jak na dwóch komputerach u mnie.

(bachus) #14

Może źle konfigurowaliście komputer (firewall na komputerach), lub używaliście złych adresów IP. Najważniejsze, aby można było puscić “ping” do zewnętrznych komputerów.

(angry) #15

To jak jutro będę sprawdzał to porobię screeny.