Czy można utworzyć taką sieć LAN?

W sieci mają być 4 komputery położone dość daleko od siebie.

Da się tak? Hamachi umożliwia takie coś?

 

Jeśli się “da” to jak? :slight_smile:

Umiałbyś odpowiedzieć na tak zadane “pytanie”?
Albo na takie: “miasta są oddalone dość daleko od siebie, da się przejechać czymś z jakąś prędkością z jednego do drugiego w godzinę”, lub na takie “miasta są dość daleko od siebie”?

 

Pewnie, że się da :wink:

 

PS. część “danych” do pytania w temacie a w treści całkowity ich brak.

Chodzi o to po prostu że te komputery nie są podpięte do jednej sieci tylko są właśnie w różnych miejscowościach.

 

Przychodzą mi do głowy różne “dowcipne” odpowiedzi, ale odpuszczę. Tak, da się. Mam spięte po Hamachi komputery z domem rodzinnym, odległość w linii prostej z 1200km. Co do Twojego pytania - na tej samej zasadzie jak “czy mogę z Bydgoszczy otwrzyć stronę WWW umieszczoną na serwerze w USA”.

Możesz mi powiedzieć jak to zrobić? Czy do utworzenia takiego LANu wystarczy tylko utworzyć nową sieć Hamachi (ID i hasło)

Po dwóch stronach zainstalować Hamachi, utworzyć sieć, dołączyć komputer do sieci (zaloguj się i zezwól danemu komputerowi do dostępu do danej sieci). Jest to usługa na tyle popularna, że po wpisaniu w google “jak stworzyć sieć hamachi” pokazują się instrukcje i filmy (PL) na YT. Po angielsku jest tysiące instrukcji.

OK.

A czy jeżeli już mam taką sieć, to czy trzeba zmieniać coś w ustawieniach sieci Windows?
Widziałem takie kombinacje na jedym poradniku.

Jaki dokładnie cel tego połączenia? W teorii nic nie będziesz musiał zmieniać, każdy komputer otrzyma dodatkowy adres IP, który będzie rutowalny (dostęp do każdej maszyny) w tej sieci.

Celem tego połączenia jest gra multiplayer. I mi przypadło sprawdzić czy da się przez to Hamachi.

Do 5 komputerów jest za darmo. Chwilkę Ci zajmie zrozumieć jak to działa, ale jak już zaczniecie używać to bez problemu.

Skoro piszesz, że nic a nic nie trzeba grzebać w Windowsie to zobaczymy czy zadziała.

 

Po instalacji musisz zalogować się na panel Hamachi, utworzyć sieć, przypisać komputery. Jest kilka poradników w sieci do tego, ale dość proste do ogarniecia. Darmowe Hamachi ma przypadłość, że czasem trzeba zrestartować serwis Windows (lubi się “przywiesić” jak np. usypia się komputer, lub hibernuje).

Powiem tak już raz z jednym z kolegów próbowałem, sieć wyszła ale w grze już nie.

A spróbuję zobaczyć jak na dwóch komputerach u mnie.

Może źle konfigurowaliście komputer (firewall na komputerach), lub używaliście złych adresów IP. Najważniejsze, aby można było puscić “ping” do zewnętrznych komputerów.

To jak jutro będę sprawdzał to porobię screeny.