Czy można użyć tabletu, jako dodatkowego monitora?

Cześć!

Wybaczcie, jeśli to pytanie jest głupie (a obawiam się, że tak… :oops: ), ale czy można użyć tabletu z Androidem, jako dodatkowego monitora do laptopa z Windą 7?

A jeśli tak, to jak to zrobić?

Podobno można, z zainstalowaną aplikacją iDisplay.

PS. Strona producenta, jeśli będziesz chciał skorzystać z appki na Adroida, będzie Tobie jeszcze potrzebny program na Windows (iDisplay Desktop)

Dzięki, ‘manieKMP’, za podpowiedź! Problem w tym, że chciałbym tego rozwiązania używać w terenie, czyli potrzebowałbym jednak połączenia kablowego, a nie przez wspólną sieć Wi-Fi… :?

Z opisu wynika, że masz wybór, wifi lub usb…

“Choose between WiFi and USB connection options: whichever is more suitable in any particular situation”

Rzeczywiście, ale w komentarzach wyczytałem, że przez USB niektórym nie działa. Problem w tym, że nie mogę tego sprawdzić, bo jeszcze nie mam tabletu, a szkoda troszkę wydawać kasę w ciemno (ten tablet byłby mi potrzebny właściwie TYLKO, jako dodatkowy monitor i tylko w tym celu bym go kupował [chociaż może i do neta w biegu by się przydał :?:]). Mam zagwozdkę, bo jak nie zadziała, to minimum 1000 w plecy…

Jeśli tablet miałby robić wyłącznie za dodatkowy monitor, to może lepiej byłoby zakupić “przenośny” monitor, zasilany z portu usb.

Przykłady:

Zapomniałem, niestety, dodać, że to musi być matryca IPS (lub inna, która prawidłowo wyświetla barwy). To podstawowe wymaganie. Stacjonarny, duży monitor z IPS mam, ale chodzi mi o coś, co dałoby się wygodnie (w miarę :slight_smile: ) przenosić wraz z laptopem. Stąd pytanie o tablet… Mam na oku GOCLEVER TAB R97, który może nie jest wybitny (w sensie jakości wykonania, itd.), ale ma duży ekran, łącze USB i satysfakcjonującą mnie rozdzielczość (bo chodzi tylko o podgląd barw). Obawiam się, że będę musiał go kupić, sprawdzić podane przez Ciebie oprogramowanie i - w razie porażki - oddać go w ciągu 10 dni, na zasadzie prawa, jakie podobno u nas obowiązuje…

mógłbyś spróbować użyć Splashtop Wired XDisplay, mi nie działa, ale spróbuj