Czy można używać komputera bez bocznej sciany obudowy?

(bartekking) #1

Siema panowie jak już kiedyś pisałem mam problem z obudową,ścianki wpadają w jakieś wibracje i stukają co mnie strasznie wkurza.Teraz aktualnie zdjąłem boczna ściankę (lewą)i jest cichutko czy może tak być bez tej ścianki nic się nie stanie?

(lith) #2

Zaburza się obieg powietrza, Ale tragedii nie ma. A tak poza tym no nic dopóki nic nie wpadnie do środka :twisted:

(piotr.kustal) #3

Tak jak kolega napisał zaburzy to prawidłowy airflow w obudowie... Jeśli komponenty się nie grzeją i nie masz dziecka, które wsadzi patyk do wentyla do zdejmuj śmiało ^^

(system) #4

...no i przy okazji wyczyść i nasmaruj wentylatory (osie), bo od nich masz te drgania.

(Chojinka) #5

a nie lepiej poszukać co w twojej budzie wywołuje drgania?

zapewne jakiś wiatrak, może od zasilacza albo budy... pokolei wszystkie ale osobno wyłączaj i sprawa będzie szybko wyjaśniona.

(Kuczkowiak) #6

No to jeżeli zdjąłeś bok obudowy i jest cisza to masz odpowedź co hałasuje , także usztywnij jakoś ten bok żeby nie wpadała w wibracje i po kłopocie, oprócz tego co wyżej napisane to szybciej się zasyfi środek kompa z otwartą obudową

(scripter1) #7

Dokładnie tak, lepiej mieć kompa zamkniętego.

Najgorszy jest kurz - odrobina kurzu w nieodpowiednim miejscu i komp się będzie resetował (miałem taką sytuację że komp mi się resetował jak tylko miała zastartować karta graficzna bo odrobina kurzu była w jej gnieździe) albo może nawet w niekorzystnych warunkach coś się spalić.