Czy można używać komputera bez bocznej sciany obudowy?

Siema panowie jak już kiedyś pisałem mam problem z obudową,ścianki wpadają w jakieś wibracje i stukają co mnie strasznie wkurza.Teraz aktualnie zdjąłem boczna ściankę (lewą)i jest cichutko czy może tak być bez tej ścianki nic się nie stanie?

Zaburza się obieg powietrza, Ale tragedii nie ma. A tak poza tym no nic dopóki nic nie wpadnie do środka :twisted:

Tak jak kolega napisał zaburzy to prawidłowy airflow w obudowie… Jeśli komponenty się nie grzeją i nie masz dziecka, które wsadzi patyk do wentyla do zdejmuj śmiało ^^

…no i przy okazji wyczyść i nasmaruj wentylatory (osie), bo od nich masz te drgania.

a nie lepiej poszukać co w twojej budzie wywołuje drgania?

zapewne jakiś wiatrak, może od zasilacza albo budy… pokolei wszystkie ale osobno wyłączaj i sprawa będzie szybko wyjaśniona.

No to jeżeli zdjąłeś bok obudowy i jest cisza to masz odpowedź co hałasuje , także usztywnij jakoś ten bok żeby nie wpadała w wibracje i po kłopocie, oprócz tego co wyżej napisane to szybciej się zasyfi środek kompa z otwartą obudową

Dokładnie tak, lepiej mieć kompa zamkniętego.

Najgorszy jest kurz - odrobina kurzu w nieodpowiednim miejscu i komp się będzie resetował (miałem taką sytuację że komp mi się resetował jak tylko miała zastartować karta graficzna bo odrobina kurzu była w jej gnieździe) albo może nawet w niekorzystnych warunkach coś się spalić.