Czy mozna wczytac napisy do Media Player Classic!?

Witam … mam pytanie … czy można wczytać napisy do media player classic i jeśli się da to jak to zrobić ? pozdr.

File > Load sibtitle > wskazujesz plik z napisami

nie działa wyskakuje okienko z czymś takim " to load subttitles you have change video renderer type and reopen the file - directshow : vmr7/vrm9 renderless or haalis …i cos tam jeszcze " co mam zmienic ?

Złączono Posty : 28.01.2007 (Nie) 1:51

dodam ze używam k-lite codec pack

Możesz zainstalować taką paczkę kodeków “K-Lite Mega Codec Pack” i przy instalacji zaznaczyć tam filtr “Vob-Sub”. Gdy już tak zrobisz, to Media Player będzie otwierał napisy, które znajdują się w katalogu razem z filmem.

Proste rozwiązanie: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 114#857114

ok …rozwiazałem problem wystarczyło przełaczyc w filtrze “vob-sub” na “load when needed” … mam jeszcze jedno pytanie czy mozna rozbic tak by napisy były pod filmem a nie na filmie?

jeszcze prostsze - opcje CMPlayer(View), output>direct show video

i zaznaczyć odpowiednio VMV7 alboVMV9 - w subtitles wyrażne

ostrzeżenie, że napisy możliwe tylko w takich trybach(w direct show)

View > options > sibtitles > zaptasz override placement

horizontal - poziomo

vertical - pionowo

ale to nic nie daje napisy sa nadal na obrazie!

vertical ustaw między 90 - 100%.

Aby w Media Player Classic wyświetlać napisy bez żadnych zbędnych, dodatkowych filtrów wystarczy:

View -> Options -> (po lewej w okienku poszukać) Output -> i wszystkie opcje po prawej ustawić na te przy których są dwie gwiazdki (**) - czyli np. w ‘DirectShow Video’ -> VMR7 (renderless) lub VMR9 (renderless) - obojętnie którą ustawimy to napisy będą się już wyświetlać.

Aby napis się wczytywał od razu przy otwarciu pliku wideo to musi plik txt musi mieć identyczną nazwę jak plik wideo. (w przeciwnym wypadku trzeba wejść File -> ‘Load Subtitle’)

By nie zakładać kolejnego postu mam jeszcze jedno pytanie … podczas oglądania filmu napisy wyskakują jedne NAD drugimi jeśli jest jakiś większy dialog czy da się by napisy wyskakiwały jedne PO drugich tak jak jest to w allplayer, bo tak to zasłaniają one obraz. ???

A nie prościej i szybciej byłoby Ci skorzystać z AllPlayera lub SubEdita?? W nich da się bezproblemowo skonfigurować opcje napisów i dopasować do własnych upodobań.

Media Player Microsoftu nie jest najdoskonalszym programem do takich celów, no, ale o gustach ponoć się nie dyskutuje… :wink:

nie za bardzo gdyż filmy mi lekko skaczą na allplayer