Czy można win8 wrócić z ie10 na ie9

Po pierwsze witam wszystkich- jestem tu nowy więc nie wiem do końca czy w dobrym dziale założyłem ten wątek i czy nie był on już gdzieś poruszany ale naprawdę nie mogę nic znaleść na ten temat - z góry proszę o wybaczenie :slight_smile:

Kupiłem Laptopa z wgranym Windows 8 który ma internet explorer 10. Z racji wykonywanego przeze mnie zawodu potrzebuje koniecznie korzystać ie9 gdyż nie działa mi system raportowy SAP tak jak należy w ie10. Niby jest ten widok zgodności włączony ale pomimo to nie działają mi wszystkie funkcję w Sapie.

I oto moje pytanie : Jak wrócić z ie10 na ie9 w Windows 8 ? Czy w ogóle jest taka możliwość jak w Windows 7 po usunięciu aktualizacji ie10?

Proszę o pomoc - sprawa życia i śmierci.

Pozdrawiam

Panel sterowania–>Programy–>Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows–> usuń zaznaczenie przy Internet Explorer 10 i zatwierdź.

Kolego dzięki za zainteresowanie ale wprowadzasz mnie w błąd ( tak mi się wydaję) To co mówisz powoduje tylko wyłączenie funkcji ie10 co powoduje nie możnością korzystania już z IE. Zrobiłem tak jak piszesz i nie da się zainstalować instalki IE9 wyskakuje komunikat że IE 9 jest już zainstalowany. Co dalej?

Cześć,

Mówiąc krótko - IE9 nie jest kompatybilny z systemem Windows 8.

Tego nie możesz by pewny, to wie tylko MS, po prostu IE10 jest najniższą wersja tej przeglądarki dla Win 8, a MS nie umożliwia instalacji wersji niższej.

ard0 , nie można wrócić, bo ten system nie posiadał tej wersji przeglądarki i IE10 nie znalazła się w nim jako po zaktualizowaniu do nowszej.

No właśnie, w tym systemie IE10 jest jako aktualizacja i wtedy możesz wrócić do poprzedniej wersji, która była zainstalowana wcześniej.

PS. Jasiek.w , nie masz pojęcia o czym piszesz.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/inte … ng#ie=ie-9

Uwaga

Nie wszystkie wersje programu Internet Explorer są dostępne dla wszystkich wersji systemu Windows. Na przykład programu Internet Explorer 9 nie można zainstalować w systemach Windows 8 i Windows XP.

Panowie to co radzicie ? zainstalować Windows 7 i mieć IE9 ale nie oryginalny system czy też pozostać przy Windows 8 i co? na tym systemie nie mam możliwości wykonywania swojej pracy! Inne przeglądarki nie wchodzą w grę - jest jeszcze gorzej! Oczywiście ze zwykłego windows 8 downgrade jest nie możliwy?

Tak, tylko legalny.

Dzięki za rade … może ktoś podpowie lepsze wyjście bez potrzeby kupna systemu Windows 7 ? czekam na propozycje

Napisz dokładnie co nie działa w IE10…

Możliwe, że jest to tylko jakaś głupota którą można naprawić poprzez włączenie/wyłączenie którejś z opcji. IE10 jest bardziej agresywny w blokowaniu “podejrzanej” zawartości więc może wystarczy zmniejszyć poziom zabezpieczeń (Opcje internetowe->Zabezpieczenia).

IE9 nie można zainstalować na Windows 8, ponieważ IE może być instalowany tylko gdy jest już zainstalowana jego starsza wersja.

Spróbuj może zainstalować inną przeglądarkę? http://www.dobreprogramy.pl/Przegladark … s,181.html osobiście polecam Firefox :slight_smile:

Dzięki za pomoc ale nawet dział IT w firmie w której pracuje nie potrafi rozwiązać problemu z systemem raportowym SAP na IE 10 ( a z resztą ciągle są jakieś problemy na innych przeglądarkach też - a niezłe miliony wydali na ten system). Tak więc dzięki wszystkim za pomoc. Temat można uznać za zamknięty - ja postanowiłem wrócić do windows 7 ale gdyby nie praca to pewnie pozostałbym przy 8. Pozdrawiam