Czy można wyciągnać wtyczkę PS/2 bez wyłączenia komputera?

Czy można wyciągnać wtyczkę PS/2(od myszki) bez wyłączenia komputera?

Np. wyciągnąć i podłączyć ponownie. Czy coś się stanie, zepsuje, spali?

Model:

A4Tech

OP-3D

Można, tylko po co.

W Windows po ponownym podłączeniu nie zawsze ją widać, czasem pojawia się po chwili.

Masz opcję bezpiecznego usuwania sprzętu. Ja podczas pracy komputera wczoraj zmieniałem klawiatury i mysz, na te, z USB i zawsze tak robię, ale z odłączaniem dodatkowego sprzętu, typu dyski, to nigdy nie ryzykuję i używam kreatora bezpiecznego usuwania sprzętu, gdy nie chce mi się wyłączać komputera, bo mam otwartą pracę.

Nic złego się nie stanie,tylko ustawienia urządzenia wrócą do domyślnych.

ja napisałem PS/2 a to nie to samo co USB!

Dodane 01.06.2013 (So) 15:07

Żeby ją dokładnie wytrzeć gdy się przypadkowo zabrudzi np. “jedzeniem” gdy pracujemy na komputerze ale okoliczności wymagają aby w danym momencie nie wyłącząc komputera :slight_smile:

Co wy piszecie, takie porady powinno się raportować!

Złącze PS/2 nie jest złączem hot-swap w związku z tym nie powinno się ani wyjmować wtyczki PS/2 w trakcie pracy, ani podłączać. Obecne kontrolery powinny przetrwać takie odłączenie/podłączenie, niemniej jednak należy liczyć się z potencjalnym uszkodzeniem sprzętu.

Znalazłem an ang. stronie (przetłumaczone) :slight_smile:

Choć port PS / 2 cieszył się dobrą passę na prawie dwie dekady, teraz większość klawiatur i myszy używać USB złącza. W przeciwieństwie do portów PS / 2, Urządzenia USB można podłączyć do dowolnego portu USB, a nawet z koncentratora USB i komputer automatycznie ustalić, jakie urządzenie jest. USB jest "hot-swap", czyli połączenia można usunąć, gdy komputer jest uruchomiony. W przypadku usunięcia PS / 2 urządzenia, gdy komputer jest włączony, może potencjalnie spowodować uszkodzenie sprzętu. Dlatego też, jeśli korzystasz z PS / 2 urządzenia, najlepiej jest wyłączyć komputer przed podłączeniem lub odłączeniem klawiatury lub myszy.