Czy można wyinstalować Windows Media Center?


(Opalach Janusz) #1

Hej

Zastanawiam się czy można i ewentualnie w jaki sposób usunąć z windowsa takie programy jak Windows Media Center czy Windows DVD Maker?


(Kecarg14) #2

Odinstalować się chyba nie da, ale da się wyłączyć:

Panel sterowania >> Programy >> Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows >> rozwiń Funkcje multimedialne >> odznacz to co chcesz >> OK.

Pozdrawiam.


(CloNu) #3

odinstalować też możesz, musisz wejść do składników systemu z poziomu programów i funkcji


(Opalach Janusz) #4

Ale po usunięciu takich programów z komputerem się nic nie dzieje?


(rgabrysiak) #5

Spokojnie nic się nie dzieje. Choć faktycznie programy te można wyłączyć ale instalki i tak pozostają na dysku czyli jest to taka niepełna deinstalcjia


(Wojteko10) #6

Nom, tak samo jest z grami windowsa, paintem itp. możesz je wyłączyć, ale tylko teoretycznie, bo fizycznie pozostają na dysku.


(MaRa) #7

Ale toto nie zajmuje dużo miejsca, więc usunięcie nie zwiększy wolnego miejsca na dysku. To są pojedyncze megabajty. Więcej zajmują pliki przywracania, hibernacji i wymiany.

Funkcja deinstalacji była w Windows 98, bo w tamtych czasach dysk 500MB był ogromny, trzeba było uważać, by się nie skończył. Każdy megabajt był na wagę złota.


(Opalach Janusz) #8

Nie chodzi mi o wielkość programów. Ale o uporządkowanie katalogu Program Files. Przy większej ilości oprogramowania tworzy się kocioł, czego nie lubię.


(Mat 987) #9

Dokładnie. Zgadzam się z Tobą. Dlatego też się zastanawiam czego warto się pozbyć. Przy Win XP każdy sam wybierał, co chce a czego nie. Co i jak proponujecie zlikwidować?


(rgabrysiak) #10

O ile "schowanie" programów za pomocą "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows " uważam za całkiem normalne to usuwania katalogów zajmujących tak mało miejsca nie jestem w stanie pojąć (oczywiście cały czas mówię o katalogach z narzędziami systemowymi). Nigdy nie macie pewności czy system będzie działał poprawnie po usunięciu tych katalogów.


(Kecarg14) #11

@UP: Zawsze można ukryć te katalogi, nie trzeba ich od razu usuwać. Jak się ukryje to i tak ich nie będzie widać i bałaganu nie będzie.