Czy można wymienić to coś w laptopie co zastępuje myszkę

Witam wszystkich, mam laptopa dopiero od 5 dni, wcześniej nie miałem w ogóle do czynienia, więc proszę o wyrozumiałość. Otóż mój tępy kot porysował mi pazurami ten mały kwadracik w laptopie który zastępuje myszkę. Wiecie ten po którym się jeździ palcem. Teraz źle mi się kieruje strzałką i moje pytania są następujące:

  1. Czy można wymienić to coś w laptopie na nowe ? (tylko to)

  2. Ile to mniej więcej kosztuje ?

  3. Jeśli się da to czy po wymianie będą się działy jakieś złe rzeczy z laptopem ?

Najtaniej będzie jak kupisz myszkę i podczepisz ją do lapsa.

No chyba że kot tak porysował że kursor samowolnie lata.

Spytaj w serwisie gdzie kupiłeś lapsa ile kosztuje wymiana.

a tak “be te wu” to coś to touchpad :slight_smile:

Wystarczy tylko kupić mową myszkę, taką jak do PC, a touchpad najprawdopodobniej jest niewymienialny.

To touchpad, można wymienić, ale nie wiem ile to kosztuje. Najlepiej spytać w serwisie.

To touchpad a ta strzałka to kursor :wink:

O cenę wymiany pytaj w serwisie ;]

  1. Idź do serwisu, tam gdzie kupiłeś lapka.

  2. Wyrzuć kota po nowego touchpada też może porysować!

Czyli można wymienić :smiley: :smiley:

Wiem, że strzałka to kursor hehe

Kupiłem laptopa, żeby zajmować jak najmniej miejsca. Jak będę gdzieś jechał to myszka normalna też trochę miejsca zajmuje dlatego myślę o wymianie tego touchpada

A czy to jest bardzo trudno wymienić czy luzem oni to wymienią. Chodzi mi o to czy oni będą musieli aż tak grzebać w tym laptopie, że mogą go przez pomyłkę uszkodzić i czy ja będę musiał zostawić im w serwisie laptopa na jakiś tydzień i czekać na tą wymianę czy oni od razu to zrobią.

ciąglę słyszę tylko touchpad i touchpad. A co? Polskiego języka nie mamy? Po polsku to się nazywa gładzik :wink:

Wiem, że tak już to jest, że się przyjęła angielska nazwa, tylko czemu skoro nasz ojczysty język jest taki piekny ? :smiley:

A odpowie mi ktoś na to pytanie które zadałem w poprzednim poście

jak oddasz lapka do dobrego serwisu max 30 minut i o porobocie ( więcej czasu zajmuje odkręcanie śrubek i składanie laptopa z powrotem… ) naprawa ok 50 - 100 zł zależy jaki touchpad :slight_smile:

a myszki by mnie radził kupować bo jak masz kota to wiesz… :smiley:

zadajesz głupie pytanie …

trudno , łatwo … zależy jak ktoś to robi pierwszy raz to będzie to dla niego trudno …

jak ktoś jest atechniczny to też będzie to trudne .

serwis na 90% nie wymieni ci tego na miejscu !

co to znaczy "ąz tak grzebać w tym laptopie że mogą coś uszkodzić " ? :o

trzeba będzie go rozkręcić żadna filozofia :>

jak coś uszkodzą to będą musieli to naprawić ;]

w ogóle co mogą uszkodzić rozkręcają laptopa ?

toż to nie jest jakaś specjalnie wymyślna konstrukcja że możnasię do tego zabierać tylko jeżeli jest się inżynierem :lol:

nie wiem czy to nie zepsuje całkiem tego touchpada/gładzika ;] ale może spróbuj przepolerować to pastą polerską lekko ścierną .

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi :slight_smile: