Czy można wymusić rozdzielczość

Mam pytanie chcę zmienić rozdzielczość na monitorze z 1680x1050 na 1440x900 lecz ani w ustawienieach ani w panelu nvidii nie moge tego zrobic nie ma tam takiej rozdzielczośći

Bo twoja karta takiej rozdzielczości nie obsługuje.

ryglicki1 , da się coś takiego zrobić, ale zmiana rozdzielczości na taką, której Twój monitor nie obsługuje jest ryzykowna i może skutkować uszkodzeniem monitora, natomiast, jeżeli jesteś pewny, że monitor obsługuje tą rozdzielczość zainstaluj ponownie sterowniki od monitora (plik *.INF) oraz od karty graficznej.

W celu ochrony monitora modyfikacja tych wartości została zablokowana. Reszta jak wyżej. Swoją drogą, trochę to dziwne, że możesz ustawić wyższą rozdzielczość, a niższej nie :o

obsługuje na starych 2 radkach normalnie ustawiałem tą rozdzielczość

Jak kombinowałem z rozdzielczościami na szerokoekranowych laptopach, to zwykle ustawienie mniejszej rozdzielczości skutkowało wyświetlenie jej nie na całości ekranu, ale na środku, zostawały czarne marginesy po bokach, na górze i dole. Można też był ewentualnie rozciągnąć obraz, ale robi się wtedy niewyraźny (niektóre piksele muszą być zdublowane i tyle)

Na 20’’’ LCD z nominalną rozdzielczością 1680x1050 na PC dało się ustawić mniejszą rozdzielczość na pełnym ekranie, ale tylko na złączu D-SUB, oczywiście obraz był nieostry…

Można wiedzieć, po co chcesz to robić ? Nawet jak się uda, to obraz będzie nieostry, lub pojawią się marginesy…

To zrób tak jak wcześniej napisałem. Zainstaluj stery od monitora (zazwyczaj w postaci pliku INF) oraz stery od karty graficznej.

Pisałeś, że nie da się zmienić, aby na pewno ??

Jeszcze raz sprawdź w…

PPM na pulpicie -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Monitor -> Wyczyść pole ukrywające niekompatybilne rozdzielczości

sterowniki wszystkie wgrane, odznaczyłem to pole i tak nie ma tej rozdzielczości

Jeżeli wgrałeś sterowniki to powinno dać się zmienić (o ile Twoja obecna karta graficzna wspiera taką rozdzielczość).

karta raczej wspiera taką rozdzielczość (mam ją w opisie) wiem że max to 2560 x 1600

Sterownik karty raczej odpada, więc pozostaje monitor. Podaj markę i model monitora (ten co w podpisie ??).

tak ten sam co w opisie, ale jak już mówiłem na kartach ati nie byo problemu ta rozdzielczość była

  1. Ściągnij ten sterownik i rozpakuj.

  2. Start -> Uruchom -> devmgmt.msc

  3. Na liście urządzeń odszukaj monitor, zaznacz go -> PPM -> Aktualizuj sterownik

  4. Wybierz opcję drugą, Zaawansowane, a następnie wskaż lokalizację pliku INF (rozpakowany wcześniej folder)

  5. Dalej postępuj wg kreatora.