Czy można wypalić Vistę na ASUS X61Gseries?

Kupiłem w Saturnie notebooka: ASUS X61Gseries z zainstalowanym systemem Windows Vista Home Premium SP1

Niestety razem z notebookiem nie dostałem płytki instalacyjnej z Vistą. Szukałem na dysku laptopa obrazu płyty (ISO) z systemem, ale nie widzę nigdzie takiego obrazu gotowego do wypalenia. Czy jest możliwość wypalenia Visty z notebooka? Czy ewentualnie można gdzieś za darmo taką płytkę zamówić (w końcu kupując notebooka zapłaciłem też za system, więc chciałbym mieć Viste na DVD), lub czy gdzieś można legalnie ściągnąć obraz płyty ISO z Vista Home Premium?

Nie znajdziesz obrazu ISO tylko ukrytą partycję recovery. A czy można wypalić z tego płytkę to pewnie inni odpowiedzą.

nie można, miałem podobny problem z nowym lapkiem Lenovo, też nie dostałem płytki a przez przypadek skasowałem partycje z backupem :] ani Lenovo ani Komputronik nie potrafili mi pomoc wiec pożyczyłem od kolegi płytkę z Vistą i zainstalowałem na moim kluczu, aktywacja tylko przez telefoni i komputer śmiga aż miło :slight_smile:

viruz99 , myślę że najszybciej znajdziesz odpowiedź zaglądając do instrukcji obsługi laptopa.

Wejdź w zarządzanie dyskami i sprawdź, czy widać jakąś “obcą” partycję - jeśli jest jakaś partycja Recovery, to będziesz ją tam widział (bez przypisanej literki dysku).

Jeśli jest taka partycja (a na 99,9% jest) to po prostu zrób sobie jej obraz np Ghostem (płatny) albo innym narzędziem do robienia obrazów dysków (najlepiej spod Dosa).

>>> Aby wejść w zarządzenie dyskami kliknij PPM na Mój Komputer i wybierz zarządzaj, potem będzie tam zarządzanie dyskami.

Pzdr