Czy można za darmo zaktualizować Windows 8 do 8.1?

Jestem posiadaczem Windows 7 Home Premium BOX PL (kod: GFC-00170) i zastanawiam się nad zakupem upgrade systemu do wersji 8 PRO BOX PL (kod: 3UR-00030). Mam jednak dwa pytania: czy przy zakupie tego upgrade, mogę instalować Win 8 bezpośrednio na sformatowany dysk (z obrazu iso, wpisując klucz), czy instalacja jest możliwa tylko na partycję z wcześniej zainstalowanym Win 7? A druga kwestia, to czy po zakupie i instalacji Win 8, będę mógł za darmo uaktualnić system do wersji 8.1? Innymi słowy czy pakiet aktualizacyjny z 7 do 8 uprawnia do pobrania 8.1 jako aktualizacji?

Przeniesione z działu Systemy operacyjne Microsoft Windows.

Aktualizacja do Windows 8.1 jest dostępna za darmo dla każdego posiadacza Windows 8 (na dobrą sprawę to coś w stylu Service Pack) - a więc TAK będziesz mógł zaktualizować W8 to W8.1.

Zaktualizować Windowsa 8 do 8.1 jak napisał poprzednik, będziesz mógł wykonać bezproblemowo. Co do instalacji upgradu na czystej partycji to niestety nie możesz tego wykonać. Musisz mieć zainstalowanego jakiegoś wcześniejszego Windowsa. Teraz nie pamiętam w którym momencie wyświetla się informacja, że ten system przeznaczony jest tylko i wyłącznie do upgradu a nie do czystej instalacji, czy to było przy wpisywaniu klucza produktu, czy wyświetla się to w menedżerze po instalacji nie pamiętam. Co prawda nie zauważyłem (mam zrobioną czystą instalację z płyty upgradu win8 na virtualbox) żadnych problemów w funkcjonowaniu systemu, aktualizacje się ściągają, system działa, tylko ta informacja, że nie jest to system przeznaczony do czystej instalacji. Więc w sumie to można zainstalować na czysto, ale jest właśnie to jedno “ale”.

Witam odpowiedz na pierwsze pytanie nie możesz zainstalować bezpośrednio tylko Windows 8 ponieważ go nie aktywujesz mam taki upgrade wiec wiem co mówię. Jeżeli chodzi o aktualizacje z Windows 8.0 do 8.1 za darmo to Microsoft wycofał się z tego tu masz artykuł http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-u … 47790.html . Myślę że warto poczekać na premierę Windows 8.1 i wtedy kupić upgrade.

Czytaj ze zrozumieniem:

Najnowsze Windows 8.1 nie tylko będzie dostępne za darmo jako aktualizacja dla użytkowników Windows 8 – znacznie łatwiej system ten będą mogły nabyć osoby, które poprzedniej wersji Windows nie miały.

Tak Jeżeli masz Windows 8 to wejdź do sklepu i zaraz na pierwszej stronie masz aktualizacje do windowa 8.1 która ma 3,2gb przynajmniej ja tak miałem

aktualizowałem z win8 pro media center do win 8.1 media center i wszystko za darmo