Czy można zachować konta użytkowników po reinstalu Windowsa 7?

Mam Windowsa 7 HP, strasznie muli, zacina, skanowanie, czyszczenie rejestrów nie pomaga. Planuję zainstalować go na nowo lecz jest jeden problem. Chciałbym zachować konta użytkowników i to co jest na ich pulpicie, czy jest jakiś sposób na to? Ewentualnie żeby podejrzeć hasło do 1 konta, wtedy bym wszystko skopiował i przywrócił. Wiem, że mogę usunąć hasło ale nie chcę tego robić bo będzie widać że coś robiłem.

Po co Ci te konta użytkowników? Skopiuj to co ważne z moje dokumenty, pulpit itp na drugą partycję ewentualnie pena. Sformatuj i po formacie skopiujesz z powrotem.

Profile są w c:\Users, skopiować możesz cały profil, ale i tak po formacie trzeba będzie utworzyć konto i potem nadać hasło.

Tak bym zrobił tylko chciałbym znać hasło żeby je założyć ponownie.

Powiedz, że nie da się już uratować systemu i będzie tylko gorzej. Jak się użytkownik zdecyduje już na nowy system to informujesz go o konsekwencjach.

nie.

No ale te hasła muszą być gdzieś zapisane!

Są zapisane ale nie jawnie i ich odczytanie jest na tyle skomplikowane, że w twoim przypadku nie bawiłbym się w to.

Windows ma przecież zaszytą taką funkcję : Łatwy transfer w systemie Windows … po co kombinować ?

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/products/features/windows-easy-transfer

 

najlepiej przenieść dane na pendrive , dłużej to bedzie się robić ale odzyskiwanie jest już bajecznie szybkie

Ale tu chyba chodzi o transfer z XP/Visty do 7. Nie da się chyba z 7 do 7.

 

@UP