Czy można zainstalować Androida na laptopie jako drugi system?

Mam laptopa Asus z systemem Windows 7, czy mogę obok zainstalować Androida w nim aplikacje ze Sklepu Play? Ile to zajmie GB?

Tak - Android x86. Przy instalacji zaznaczasz instalację z GRUB-em. Nie wiem ile to zajmie GB, zresztą nikt tego nie będzie wiedział, dopóki nie podasz, jakie aplikacje zainstalujesz. Przeznacz mu 16 lub więcej GB na dysku.

Pozdrawiam,

SebaKomp

A czy to się opłaca czy lepiej jakiś program do obsłgu typu BlueStacks/Andyroida?

Programy na Windows służące do używania aplikacji na Androida to są zwykłe emulatory i nie pozwolą ci grać w bardziej wymagające gry. Instalacja Android x86 na dysku jest bardziej opłacalna, ze względu na to, że możesz wykorzystać wszystkie zasoby komputera.

A będzie to jako tako działać dobrze, bezpiecznie?

To jest najzwyklejszy Android jaki masz na smartfonach i tabletach, tylko przeportowany na PC, a chyba wiesz jaki jest Android? Na PC chodzi bardzo dobrze, jak się bawiłem ostatnio KitKatem, to bardzo ładnie chodził, nic nie przymulał ani nie crashował. Jedyne co jest dla mnie uciążliwe, to to, że jak uruchomisz apkę, która daje się obsługiwać tylko w ułożeniu pionowym, to przekręci ci się ekran i nie znalazłem sposbu jak go odwrócić spowrotem(zamknięcie aplikacji nic nie skutkuje). Ale na to są podobno specjalne aplikacje. Można też grać w gry, dla przykładu ostatnio widziałem recenzję Androida x86, na którym ktoś sobie odpalił World of Tanks, który chodził bardzo dobrze - tylko musisz znaleźć jakąś aplikację, która pozwoli ci zmapować dotyk na klawiaturę, bo chyba nie masz dotykowego ekranu? Jeżeli chodzi o sterowniki, to siedzi to na kernelu Linuksa - więc większość sprzętu powinna być obsługiwana bez problemu(mój laptop poza Bluetooth, którego i tak prawie nie używam działa bez żadnych dodatkowych sterowników, cały sprzęt obsługiwany). Masz live-cd, polecam ci się pobawić i ocenić samemu.

OK, a on ma dostęp do plików na dysku komputera, zdjęć? Gdybym na komputerze chciał sobie zainstalować instagrama.

I stworzyć nową partycję 20GB na system?


Zdecydowałem, że spróbuję Live USB

Skąd pobrać system

W jakim programie umieścić go na pendrive’ie

Co wybrać, żeby on wystartował? (laptop Asus r500v)

  1. Tak trudno wygooglować “Android x86”? - www.android-x86.org
  2. Image Writer
  3. Podłącz pendrive do portu USB, uruchom ponownie komputer i kiedy wyświetli się BIOS splash wciskaj boot menu key.

Poradnik instalacyjny: http://www.android-x86.org/documents/installhowto

  1. Tylko dużo wersji tam jest, którą wybrać?

  2. Użyję LinuxLive (LiLi)

  3. [Esc] lub [F8] podczas biosu?

 

Ale jak ja nie chcę tego GRUB to jak będę mógł wybrać system, który chcę uruchomić? Windows ma być domyślny, Android sporadyczny.

Czy Android lub jakiś program będzie miał dostęp do partycji C i D oraz kart pamięci w czytniku w laptopie, podczas instalacji będzie pytał o pozwolenie na to czy jak? Głównie zależy mi na tym, żeby czytał kartę pamięci z aparatu.

Sorry, ale nie chcę czegoś zepsuć  :wink:

Cześć,

 

Wszystkie informacje jak wyświetlić boot menu tudzież dostać się do BIOSu będziesz miał na ekranie. Wystarczy spojrzeć.

Krótko mówiąc, bez GRUBa się nie obejdzie - w nim możesz ustawić aby domyślnie startował Windows więc jeden problem odpada.

 

Jak bardzo się obawiasz to zainstaluj Androida na maszynie wirtualnej.

Spróbuję.

 

Pomożecie mi to później odinstalować w razie w. Te wszystkie rzeczy, na które musiałem pokolei udzielać zgody  :stuck_out_tongue:

Coś mi nie gra, nie chce się zainstalować ten Android w tym Virtualboxie po wybraniu 4 opcji w menu. To mnie zniechęciło.

Zrobiłem dla bezpieczeństwa przywracanie systemu i nawet ono nie wykonało się poprawnie bo wyskoczył błąd (Virtuala odinstalowało) ale nie wiem czy sterowniki i resztę. Może dać jakiś log?

Przywracanie systemu było zbędne, gdyż wystarczyło odinstalować VirtualBox’a. Bez screenshota nikt ci nie powie co się stało. Nikt tutaj nie ma magicznej kuli.

Cześć, 

Za szybko się poddajesz. 4 opcja w menu czyli?

Z ciekawości sprawdziłem u siebie (w WMware Player) i wszystko działa poprawnie.

Czyli instalation to harddisk czy jakoś tak.

Nie podałeś żadnych szczegółów, dlaczego ci nie działa. Jak wcześniej wspominałem,  nie mamy magicznych kul, a szanowna moderacja nie ma ich także w schowku.

Klikam, pokazuje się czarny ekran, ładują się linijki, szybko wyskakuje dużo linii i kończy na jednej.

A z fusów nie można powróżyć?

Jak mamy Ci pomóc skoro nic nie mówisz? Zrób screenshota, opowiedz po kolei co robisz, jak instalujesz

Można, tylko specjalistów od tego musisz poszukać na innym forum :wink:

Mogę nagrać film instruktażowy jak chcesz :wink:

Mam podobny problem po wybraniu opcji instalacji na dysku. Jest informacja “Detecting Android-x86” i na tym wisi w nieskończoności.