Czy można zainstalować Viste x64 na xp x86?

Mam problem z instalacją systemu vista 64 bit na xp 32. Podczas odpalania płyty z vistą pojawia się komunikat"SETUP CAN NOT RUN ON THIS VERSION OF THE OPERATING SYSTEM. TO INSTALL WINDOWS PLEASE TRY BOOTING FROM THE INSTALL MEDIA".Co to oznacza??? :?

Nie.

A dlaczego nie można???

Bo procesory x64 mają możliwość uruchamiania starszego środowiska x86 (kompatybilność wsteczna), a procesory x86 nowszej technologii od samych siebie nie uruchomią.

tabelkajx5.jpg

Złączono Posta : Pon, 12 Lis 2007, 08:40

I przy tym nie jest możliwa zmiana “bitowości” systemu, bo to zupełnie inna technologia.

No ale przecież mam procesor 64 bitowy. A czy wystartuje mi instalacja po skasowaniu xp???

Innymi słowy nie zaktualizujesz wersji 32bit do wersji 64bit, musisz na nowo zainstalować wersję 64bit. Też mam taki błąd gdy wkładam płyte z Vistą 64bit do XPka 32bit :wink:

Chodzi mi o instalacje z podczas bootowania komputera.

Złączono Posta : 12.11.2007 (Pon) 8:48

A jak u ciebie chodzi ta Vista??? Masz jakieś problemy z tym sysytemem??? Chodzi mi o sterowniki, programy itp. Jest jakaś znaczna różnica między 32 a 64 bitową Vistą???

Różnica między Vistami x86 i x64 to 10-40% wydajności.

na korzysc ktorej wersji (x86 czy x64) jest ta roznica wydajnosci??

i czy programy 32bit bez problemow dziala na 64bit systemie???

Działają 32bitowe programy na wersji 64bitowej :wink: Takie jak gg, fireofox, msoffice, winrar itp

a co z ta roznica wydajnosci??

co do tych programikow - czyli wiekszosc 32bit powinna dzialac na 64bit tak??

Tak powinna, wydajniejsze są programy 64bitowe… IE7 jest 64bitowy :stuck_out_tongue_winking_eye:

No to odpal plytke z Biosu (F11 bot plyty chyba )

tez mam problem tylko ze chce zainstalowac windowsa 7 z 32 bit na 64 bit i mam taki sam komunikat :confused: