Czy można zainstalować Windows 7 na PC

Witaj mam pytanie posiadam 4-5 letni stacjonarny PC o takich parametrach. Jednoprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI karta grafiki ATI Radeon 9550/x1050 series, AMD Athlon /tm/ Processor 3000+, 2.00GHz, 1,00GB RAM chodził na nim windows XP, mam pytanie czy jest możliwośc by na tym PC cie mógł być zainstalowany nowy system Windows 7. Lub co należało by zmnienić. Prosze o porade bo niestety sam jestem noga w tych sprawach , wiem że najlepiej bylo by kupić nowy komputer ale może z tym co mam też coś się uda zrobic przecież nie musi być aż tak wypasiony. Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie porady. Pozdrawiam :!:

Myślę, że mógłby być zainstalowany, jak masz taką możliwość to dołóż chociaż 1 GB pamięci RAM, do tego co już posiadasz.

Mi na starym komputerze (Athlon 1800+, Radeon 9250, 1GB RAM) Windows 7 działał trochę szybciej niż XP (szybsze uruchomienie/wyłączanie systemu lub niektórych aplikacji) przy włączonym ESET Smart Security. Wygodnie korzystało się ze wszystkich aplikacji. Zdecydowanie nie wróciłbym na XP.

Teoretycznie będzie działać, ale niestety dość wolno (oczywiście po wyłączeniu wszelkich “wodotrysków”). Niestety wygodnie na tej konfiguracji nie popracujesz. Konfiguracja twojego PC jest już bardzo “wiekowa”. Niewiele da się z nim zrobić. Jedynie wymiana grafiki (złącze AGP,prawdopodobnie x8 i to raczej na allegro), dokupienie pamięci (wysoki koszt). Mimo to nadal będzie zbyt słaby do komfortowej pracy. Radziłbym pozostać przy obecnym systemie. Pozdrawiam.

http://windows.microsoft.com/en-US/wind … advisor-to programik do oceny cz będzie dziłała 7-ka.

Program podpowie mu, że może zainstalować Windows 7. Jednak realia będą inne, bo komfort pracy będzie niewystarczający. Lepiej pozostać przy XP na tej konfiguracji. Zmiana podzespołów jest nieopłacalna - za duże koszta.

jeszcze niedawno miałem Athlona 3000+ i działało wszystko ale trochę czasami stawał komp,dopiero po zmianie procka na Athlona 2.3 Ghz dual core, dało dobre rezultaty! !!

Zainstalowałem Windowsa 7 z ciekawości na komputerze siostrzeńca. Athlon XP 2500+, 1GB Ram i jakiś dysk 120GB plus taką grafikę jaką masz TY. Powiem Ci, że system chodził nawet fajnie itp ale… 1GB to stanowczo za mało. Przy przeglądaniu internetu oraz słuchaniu czegoś w aimpie na otwarcie nowej aplikacji trzeba było sporo poczekać. Niestety pojawił się też decydujący problem… karta graficzna. Siostrzeniec gra w GTA SA i to właśnie ona się wywala na wszelkich dostępnych sterownikach zarówno tych z windows upgrade jak i ze strony ATI. Co więcej to jest stary komp i gry odpalane na nim będą “starsze” a z tymi bywa różnie. Moja osobista rada. Zostań na xp to jest naprawdę dobry system na takie kompy. Chyba, że bardzo chcesz to możesz zainstalować windowsa 7 ale wtedy radzę od razu gnać po pamięć oraz mniej na uwadze problemy z grafiką.