Czy można zainstalować Windows 7 na PC

(Ariuss4) #1

Witaj mam pytanie posiadam 4-5 letni stacjonarny PC o takich parametrach. Jednoprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI karta grafiki ATI Radeon 9550/x1050 series, AMD Athlon /tm/ Processor 3000+, 2.00GHz, 1,00GB RAM chodził na nim windows XP, mam pytanie czy jest możliwośc by na tym PC cie mógł być zainstalowany nowy system Windows 7. Lub co należało by zmnienić. Prosze o porade bo niestety sam jestem noga w tych sprawach , wiem że najlepiej bylo by kupić nowy komputer ale może z tym co mam też coś się uda zrobic przecież nie musi być aż tak wypasiony. Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie porady. Pozdrawiam :!:

(Pablo79) #2

Myślę, że mógłby być zainstalowany, jak masz taką możliwość to dołóż chociaż 1 GB pamięci RAM, do tego co już posiadasz.

([c4d]) #3

Mi na starym komputerze (Athlon 1800+, Radeon 9250, 1GB RAM) Windows 7 działał trochę szybciej niż XP (szybsze uruchomienie/wyłączanie systemu lub niektórych aplikacji) przy włączonym ESET Smart Security. Wygodnie korzystało się ze wszystkich aplikacji. Zdecydowanie nie wróciłbym na XP.

(Korsarz007) #4

Teoretycznie będzie działać, ale niestety dość wolno (oczywiście po wyłączeniu wszelkich "wodotrysków"). Niestety wygodnie na tej konfiguracji nie popracujesz. Konfiguracja twojego PC jest już bardzo "wiekowa". Niewiele da się z nim zrobić. Jedynie wymiana grafiki (złącze AGP,prawdopodobnie x8 i to raczej na allegro), dokupienie pamięci (wysoki koszt). Mimo to nadal będzie zbyt słaby do komfortowej pracy. Radziłbym pozostać przy obecnym systemie. Pozdrawiam.

(Marek Krakus) #5

http://windows.microsoft.com/en-US/wind ... advisor-to programik do oceny cz będzie dziłała 7-ka.

(flaszer) #6

Program podpowie mu, że może zainstalować Windows 7. Jednak realia będą inne, bo komfort pracy będzie niewystarczający. Lepiej pozostać przy XP na tej konfiguracji. Zmiana podzespołów jest nieopłacalna - za duże koszta.

(Tomj) #7

jeszcze niedawno miałem Athlona 3000+ i działało wszystko ale trochę czasami stawał komp,dopiero po zmianie procka na Athlona 2.3 Ghz dual core, dało dobre rezultaty! !!

(system) #8

Zainstalowałem Windowsa 7 z ciekawości na komputerze siostrzeńca. Athlon XP 2500+, 1GB Ram i jakiś dysk 120GB plus taką grafikę jaką masz TY. Powiem Ci, że system chodził nawet fajnie itp ale..... 1GB to stanowczo za mało. Przy przeglądaniu internetu oraz słuchaniu czegoś w aimpie na otwarcie nowej aplikacji trzeba było sporo poczekać. Niestety pojawił się też decydujący problem.... karta graficzna. Siostrzeniec gra w GTA SA i to właśnie ona się wywala na wszelkich dostępnych sterownikach zarówno tych z windows upgrade jak i ze strony ATI. Co więcej to jest stary komp i gry odpalane na nim będą "starsze" a z tymi bywa różnie. Moja osobista rada. Zostań na xp to jest naprawdę dobry system na takie kompy. Chyba, że bardzo chcesz to możesz zainstalować windowsa 7 ale wtedy radzę od razu gnać po pamięć oraz mniej na uwadze problemy z grafiką.