Czy można zainstalować Windows 7 RC w firmie?

Witam

Mam w firmie kilka komputerów. Chciałem wypróbować windows 7. zainstalowałbym go obok windows vista

Dzwoniłem do działu obsługi klientów Microsoft aby zapytać czy można w firmie testować windows 7. Pan zapisał mój adres email i obiecał, że odpisze mi jak tylko będą mięli oficjalną wiadomość z microsoft.

Czy wy może coś wiecie ?

Testować możesz, ale nie masz ani licencji, a ni nawet naklejki, nic, po prostu płytę. W tej chwili system jest w fazie testów i nie da rady go prawdziwie zalegalizować.

Ogólnie rzecz ujmując Windows służy do celów testowych a nie wykorzystania komercyjnego, oczywiście można tłumaczyć, że system jest testowany ale myślę, że co najwyżej wystarczy na jednym komputerze a nie na wszystkich stanowiskach roboczych. Poza tym musisz mieć do każdej kopii osobny klucz, jeśli się nie mylę. Żeby zdobyć klucz trzeba się rejestrować, więc trochę z tym zabawy.Ale skoro polski oddział Microsoft nic nie wie na ten temat, to ja wiele też nie pomogę, mogę tylko podpowiadać.

Tak na marginesie, czy aby warto testować, na komputerach firmowych system, który jeszcze nie został uznany za stabilny? Chyba, że to zwykłe cięcie kosztów w okresie kryzysu gospodarczego? Osobiście nie chciałbym pracować w takiej firmie a tym bardziej korzystać z jej usług.

Pozdrawiam!

To nie cięcie kosztów. Na tych wszystkich komputerach mam Windows Vista, legalnie oczywiście.

Chciałbym sprawdzić jak windows 7 radzi sobie z ploterami itp

no to jak najbardziej możesz :wink: po to własnie jest RC dostępna publicznie byś mógł sobie sprawdzić takie rzeczy (jak działanie ploterów czy innych narzędzi wykorzystywanych w firmie), aby móc się przygotować przed migracją. Oczywiście nie polecam używania win7 produkcyjnie do czasu wyjścia RTM. Ale do takich testów w firmie to jak najbardziej.

możesz zainstalować ale tylko do tedy kiedy zakończy się licencja więc w marcu 2010r

Instaluj, ale po pewnym czasie pojawi się ograniczenie, takie, że system będzie wyłączał komputer co dwie godziny. (Wyświetli przed tym stosowny komunikat). :slight_smile: