Czy można zapisać starsze dodatki do Firefox na dysku


(sensu) #1

…aby mieć je na wypadek, gdyby zniknęły ze strony? Nigdzie nie znalazłem opcji pobierz, jest tylko zainstaluj.


(Maha) #2

Tak, prawo-klikiem na “Dodaj do Firefoksa” przez “Zapisz element docelowy jako …” . Są to pliki .xpi . Żeby je zainstalować przeciągasz plik rozszerzenia na okno Firefoksa (czy innego jego forka). Czasem trzeba szukać starszych lub kompatybilnych na stronie przez Historia wersji - Wszystkie wersje lub Wszystkie wersje beta.

A kopię rozszerzeń, które masz już zainstalowane w przeglądarce możesz zrobić za pomocą dodatku FEBE: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/febe/


(sensu) #3

Dzięki.


(Johny) #4

Przeszukaj ręcznie foldery Firefoxa addons i extensions.Mozilla Firefox->browser->extensions,to samo z folderem features.


(Acorus) #5

Febe-Niezgodne z Firefoksem Quantum.


(Maha) #6

@Acorus: w tytule tematu jest ogólnie o starszych dodatkach, więc założyłem, że chodzi o Firefoksa i rozszerzenia sprzed “rewolucji web-ext” :slight_smile: .


(sensu) #7

Dobrze założyłeś.

To mi wystarczy


(krystian3w) #8

To dla nowszych zostaje z about:profiles otworzyć katalog główny i skopiować folder extensions, nie wiem gdzie są przechowywane indywidualne ustawienia bo tam są same instalatory, szukać możecie jakieś bazy “storage”.

FEBE być może działa z firefox nightly (tych wersji mozilla nie wykastrowała do końca i po ręcznym włączeniu można stary plik xpi upuścić na okno przeglądarki i się zainstaluje - inna sprawa czy będzie szło wejść do ustawień dodatku)