Czy można zasilić HD 4770 z przejściówki Molex?

Witam.

Jak w temacie. Dałem bratu Radeona HD 4770.

Brat w zasilaczu nie ma złącza 6 pin do karty graficznej.

Czy można podłączyć zasilanie do HD 4770 przez przejściówkę: Molex na 2x Molex na 6 pin i do karty?

Dlaczego tak? Ano dlatego, że w komputerze są 3 twarde dyski i 1 DVD. Wolne jest tylko 1 złącze Molex.

Graficznie wygląda to tak:

  1. Molex na 2x Molex: http://aab.com.pl/aab-cooling-aab-c5-p-1875.html

  2. Z tego powyżej na taki: https://www.hurt.com.pl/adapter-zasilan … p8344.html

  3. I złączem 6 pin do karty.

Komputer to: Athlon 64 3500+ albo 3700+ (nie pamiętam dokładnie, sorry), 1 GB RAM DDR1 400 dwukanałowo, płyta ASUS, 3 HDD (500 + 80 + 80),

DVD Lite On, Sound Blaster Live! 24-bit, zasilacz Seasonic 450 W.

IMO da radę, ale osobiście bym podpiął dwa dyski pod ten rozgałęźnik, a 2xMOLEX—>6PIN bezpośrednio pod molexy z zasilacza.

OK ale to kosmetyka.

Czy zasilacz da radę dostarczyć wymagane napięcie przez złącze Molex (z przejściówką czy bez)

i wszystko się nie usmaży?

Moim zdaniem nie powinno się usmażyć, ale nie wiem jak to wygląda - nie podpinałbym przejściówki pod - w końcowym efekcie jednego MOLEX-a, nie wiem czy jest różnica - ale dla bezpieczeństwa :slight_smile:

No właśnie - bezpieczeństwo :slight_smile:

Podczas gry w 3D, pod obciążeniem, obawiam się o kompa.

Czy piszesz bo miałeś podobne doświadczenie z zasilaniem, czy jesteś wybitnym teoretykiem (jak ja) w tej sprawie?

Z tego Molexa lepiej zasilić jak napisał Sla17 dwa dyski,natomiast z Molex-PEG kartę graficzną. W ten sposób wykorzystasz wolnego Molexa. Co do mocy starczy,bez obaw.

Ok.

Koledzy, proszę, zrozumcie mnie.

Zależy mi na opini osoby, która miała podobny problem i pisze (mówi) z własnego doświadczenia.

Tu nie ma miejsca na błąd. Albo da radę albo coś się spali. Z całym szacunkiem :slight_smile:

Ja mam tak podpiete:

2 molexy z zasilacza do tego podlaczona przejsciowka pod zasilanie grafiki (9800gt)

taka https://www.hurt.com.pl/adapter-zasilan … p8344.html

dodam ze mam zasilacz deer 400W i bardziej prądożerna grafike od Twojej wiec u Cb bedzie luzik

Rozumiem Twój problem,zobacz przejściówkę Molex-PEG. Tam jest brak jednego kabelka.

Natomiast Dysk twardy można zasilić z takiego Molexa bezproblemowo.

Nie miałem, ale Seasonic to porządna firma. Nie wiem co to za model, więc nie wiem ile ma na linii 12V - ale mało na pewno nie ma i nie ma lipy, spokojnie musi iść - mój ma 336W na linii 12V, a trzymam również procesor z AMD, bardziej prądożerną grafikę - i działa, nawet po wykręceniu procka na 4GHz i lekkim OC grafiki w STRESS’ie szło bez zająknięcia. Skoro to pociągnął mój zasilacz - twój również powinien, bo masz mniej prądożerną grafikę. Jedynie może być jakaś ukryta wada zasilacza, no ale tego nikt nigdy nie wie i nawet nówka ze sklepu może mieć jakieś problemy :wink:

@ rradek21

Tak, ale problemem jest to, że dostępny jest tylko 1 Molex (u Ciebie są 2, komfortowa sprawa)

@ sla17 @ depedro

Dobra, przekonaliście mnie. Trzeba wierzyć ludziom :slight_smile:

Obym ja przekonał brata :smiley:

Dziękuję wszystkim userom za pomoc.