Czy można zgrać na płytkę viste z laptopa na pc?

Czy można zgrać na płytkę viste z laptopa, a potem wgrać ją na PC?

Z góry dzięki za odpowiedź

Xyrion

Nie można, raz że licencja, dwa sterowniki, 3 system trzeba instalować a nie od tak se kopiować

Nie można to nielegalne i niezgodne z zapisami licencji.

Jeżeli jest to wersja OEM to nie możesz przenosić systemu operacyjnego między dwoma urządzeniami (komputerami), jest to niezgodne z licencją. Wersje BOX można przenosić. Co do skopiowania, hmm…, teoretycznie to możliwe (oba komputery musiały by być bardzo podobne sprzętowo), praktycznie marnie to widzę.

No właśnie, pierwszy i podstawowy problem to sterowniki, oprogramowanie chipset’u (podstawowych urządzeń\układów na płycie głównej).

Jeżeli chodzi o sam sposób kopiowania\odtwarzania, przeczytaj to, w artykule opisano sposób tworzenia kopii systemu w celu odtworzenia na tym samym komputerze, można próbować odtworzyć na inny ale tak jak wyżej napisałem, marne szanse że się uda.

Prostsza metoda: paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html

W praktyce, tak jak koledzy mówią, laptop i pc musiałyby być podobne sprzętowo i myślę, że nawet zczyszczenie systemu z SIDów itp. nie dałoby efektu ale nie sprawdzałem (o co chodzi? jak-bezproblemowo-przinstalowac-system-t478247.html#p3045701 patrz “Część pierwsza”). Poza tym licencja OEM - używasz systemu na komputerze na którym został on pierwotnie zainstalowany (czyli laptopie), nie możesz przenosić go na inny komputer. Jeżeli to laptop i licencja OEM (patrz naklejka pod spodem laptopa - tę naklejkę dobrze sobie zakleić taśmą przezroczystą bo ona się ściera) to raz, że to niezgodne z licencją OEM, dwa że system ze sterownikami itd. z laptopa raczej nie pójdzie na zupełnie innym sprzęcie, trzy że w przypadku laptopa prawdopodobnie nie otrzymałeś nawet płyty instalacyjnej systemu.

W przypadku gdybyś miał licencję BOX (czyli możesz zainstalować system na laptopie, a kiedy tam Ci się znudzi i zainstalujesz na laptopie inny system, to możesz korzystać z tego systemu na PC), to najlepiej po prostu zainstalować system z płyty i w trakcie instalacji podać klucz. Potem zainstalować sterowniki, oprogramowanie itd.

Tak w ogóle co do laptopów, instalacji itp.,gdyby Cię interesowało, zobacz: nie-moge-zainstalowac-windows-t484612.html?hilit=technet#p3053284

zmiana-bity-bity-t483865.html?hilit=diskpart#p3048977

Wersję BOX można przenieść na drugi komputer pod warunkiem odinstalowania takiego systemu z poprzedniego komputera.