Czy można zmieścić 4,92BG na DVD+r

Witam, czy istnieje jakaś metoda, żeby zmieścić 4,92GB na zwykłej płytce DVD+R?

Na zwykłej płytce DVD+R mieści się 4,38 GB danych, także to niemożliwe.

Chyba, że na płytce dwuwarstwowej (DVD-DL - 7,95 GB).

To jeden plik o wielkości 4,92 GB ? Jeżeli kilka, to może lepiej rozdzielić je na dwie płytki ?

OK już sobie poradziłem, w Nero jest specjalna zakładka w konfiguracji “Overburnig” i tam można ustawić nadpalenie :slight_smile:

Z tego co pamietam to pisze też tam że może spowodować uszkodzenie napędu… a poza tym to sporo do nadpalenia, więc wątpie czy Ci się uda…

Sidhmor cytujesz jakąś prehistorię. Żadnego uszkodzenia overburning nie spowoduje, bo ten komunikat dotyczy zamierzchłych czasów kiedy to niektóre napędy po wyjechaniu głowicy do maxa nie potrafiły jej wrócić do początkowego położenia (trzeba było wtedy cofać ją ręcznie). Co do drugiej części posta trfiłeś dobrze, płytka płytce nierówna ale taki nadpał spowoduje tylko tyle że dane z końcówki płytki będą nieczytelne (o ile nie wykrzaczy już podczas kończenia nagrywania),

Eeee?? Przecież on nie powiedział jaki ma napęd, a DVD to przecież nie nowość i skąd ta pewność, że nie ma starej nagrywarki?? Zawsze trzeba brać pod uwagę to, że klient może dysponować starszym sprzętem - tak mi zawsze powtarzał mój guru:P A co do tego, że tego komunikatu w nero już nie ma, to całkiem możliwe bo daaaawnooo nie używałem tego pakietu:)

Dobra koledzy mam nową nagrywarkę LG GSA-H44N i wszystko lata jak należy.

Do zamknięcia.

Sidhmor to dotyczyło sprzętów grubo z przed 2000 roku (wtedy to pewnie nikt z nas obecnych nie miał wypalarki DVD :slight_smile: ),