Czy można zostać grafikiem komputerowym jak nie umie się rysować

Może moje pytanie jest banalne, ale od zawsze zlecałem komuś robienie prac. Ostatnio pomyślałem, że sam mógłbym się tego uczyć. Tworzenia grafik itp. tylko moim problemem jest rysowanie, kompletnie nie umiem rysować. No może patyczaki. Czy bez umiejętności rysowania da się robić dobrą grafikę komputerową? Proszę sprawę potraktować poważnie.

Nie przekreślaj z góry tak obszernego rodzaju działalności…  

A co konkretnie chcesz robić jeśli chodzi o grafikę…  ??

Można znać się na fotografii i retuszu - to też grafika komputerowa. Przykładowo

Ale jeszcze są inne działki.

Interesuje mnie na przykład grafika wektorowa. 

No to do wektorów akurat przynajmniej na początku nie musisz posiadać umiejętności rysowania… Zresztą kreski też można się uczyć…  Chociaż wiadomo to bardziej techniczny rysunek będzie niźli talent i wrodzone wyczucie…

Ja też nie umiem rysować… To znaczy niby umiem ale to co tworzę nie koniecznie dla innych jest czymś ładnym…  czasem jednak do wektora przysiąde 

Zawsze można zabrać się za modelowanie 3D :)

@dobrygosc-0j tam oj tam,picasso też nie umiał malować,a dziś nie jeden go naśladuje,głowa do góry,człowiek nie małpa,wszystkiego jest się w stanie nauczyć…

Wbrew pozorom Picasso bardzo dobrze malował. W wieku 14 lat tworzył bardzo realistyczne obrazy i dopiero potem zajął się abstrakcją. Zobacz obrazek na dole.

A i spokojnie możesz zostać grafikiem bo wiele zalezy od działu jaki Cie interesuje.Grafikę wektorową można tworzyć nawet bez umiejętności malowania.e596dbd58b785d18995a36a8ba393ca5_2253.th

Na money jest ciekawy artykuł:

http://praca.money.pl/poradniki/artykul/jak-zostac-grafikiem-komputerowym,40,0,1937192.html

 

Tak jak przedmówcy - głowa do góry i do przodu. Musisz spróbować, tzn poznać warsztat, jaki Ci daje dane oprogramowanie i zobaczysz, czy to, co chcesz rysować Ci wychodzi. Grafika komputerowa ma wiele zastosowań i czasem od umiejętności bardziej liczy się zmysł artystyczny, wyobraźnia, umiejętność przeniesienia tego na arkusz. Jak bardzo chcesz, a mimo porzucisz pomysł, to nie usprawiedliwiaj się, że nie masz talentu, bo kursy rysowania to też metoda żeby osiągnąć cel. Uwielbiam fotografię, ale nauka rysowania (w wieku lat 20 dopiero) pozwoliła na jeszcze więcej. Dużo pracy, ale efekty prędzej czy później będą :slight_smile: Powodzenia