Czy można zrobić serwis randkowy na Wordpress?


(rad @ interia.pl) #1

Moim zdaniem tak.

A zatem czy to kosztowna impreza :?:


(Pablo_Wawa) #2

A czy da się z trabanta zrobić ferrari? Da się (ale to kosztowna sprawa), trzeba tylko zamienić wszystkie części z trabanta na potrzebne w ferrari i gotowe. :stuck_out_tongue:

A poważnie, to dlaczego tak? Musisz skorzystać z WP, czy go lubisz i znasz, ale dodatkowy kod trzeba będzie napisać samemu - nie do wszystkiego znajdziesz wtyczki. Poza tym powstaje pytanie - jak skomplikowany ma to być projekt? Na zaliczenie roku na informatyce, czy jako komercyjny produkt, który ma zarabiać (kiedyś w przyszłości)?


(rad @ interia.pl) #3

Ma zarabiać


(adpawl) #4

No bez przesady, porównywanie wp do trampka jest nie na miejscu.

Zalatuje mi to utrwalaniem stereotypu, że wordpress to tylko do prostych blogasków się nadaje i do niczego innego.

Tak, jak najbardziej można.

Tylko trzeba się liczyć np. z inwestycją w komercyjne rozwiązania - np. tutaj kilka motywów, datingsolutions itp.

lub trzeba sobie samodzielnie stworzyć motyw i zakodować odpowiednie funkcjonalności. Mozesz kombinować np. na bazie BuddyPress'a, albo zupełnie niezależnie - po prostu korzystając z custom fields, custom post type etc.

W zasadzie bez różnicy czy będziesz budował na wordpressie, jakimś frameworku czy korzystał z jakiegoś dedykowanego rozwiązania w stylu Dolphin - we wszystkich będzie trzeba trochę podłubać by osiągnąć pożądany efekt.

Jeżeli sam nie potrafisz, możesz zlecić wykonanie - koszt zależny od twoich wymagań i specyfikacji ...może być kilka tysięcy a może być i kilkanaście lub więcej.


(Pablo_Wawa) #5

@adpawl: niepotrzebnie się bulwersujesz, bo to nie było żadne porównanie, tylko takie filozoficzne stwierdzenie (bo przecież praktyczni8e wszystko można, tylko czasami to bardzo dużo kosztuje).

W przypadku problemu autora uważam, że za robotę powinien się ktoś, kto ma dużą wiedzę o WP.


(ra-v) #6

A ile ma zarabiać?

Portal randkowy czy jakikolwiek inny społecznościowy to nie jest takie hop siup, że raz napiszesz, nawet na WordPressie i będzie zarabiał. Zwykle takie portale są ciągle ulepszane, modyfikowane, i takie projekty realizują specjalistyczne firmy a nie pojedyncze osoby. To wtedy ich problem czy zrobią to na Joomla, WordPress czy własnym frameworku.


(M@ster) #7

Odpowiadając na topic: da się, ale w mojej opinii jest to nieopłacalne. Trzeba by dokonać tylu modyfikacji (jako theme, pluginy itd) że w lepiej (i prawdopodobnie szybciej) było by stworzenie tego od podstaw. W dodatku przy tak silnie modyfikowanych projektach powstają duże problemy wraz z aktualizacjami produktu bazowego (WP).

Jeśli to ma być zrealizowane na poziomie (co jest warunkiem koniecznym ale nie wystarczającym do zarabiania na tym) to tylko dedykowane rozwiązanie - nie zrealizujesz tego ściągając WP i dodając kilkoma klikami parę wtyczek. Jeśli było by to takie proste to raz że zrobiło by to już setka innych osób, dwa konkurencja była by niewyobrażalnie duża (a i tak jest nawet bez tego).


(Robo1980) #8

Spokojnie można na Wordpressie postawić taki serwis randkowy, tylko tak jak pisał adpawl możliwe, że trzeba będzie skorzystać z niektórych płatnych rozwiązań lub zlecić komuś napisanie np określonego modułu.

Na Wordpressie da się zrobić praktycznie wszystko :slight_smile:


(rad @ interia.pl) #9

A Twoim zdaniem jest lepiej zrobić to od nowa?


(Marcin86s) #10

Po co na siłę korzystać z wordpressa? Przecież to platforma blogowa, a napychanie go miliardem pluginów mija się z celem.