Czy można zwiększyć liczbę używanych rdzeni procesora i używanej pamięci RAM?

Czy w opcji msconfig->rozruch->opcje zaawansowane, wybranie większej ,ilości procesorów" spowoduje poprawę wydajności komputera, przyspieszenie itp? I ta opcja po prawej stronie zaraz ,maksymalna pamięć", to tutaj wpisanie maksymalnej pamięci RAM zainstalowanej na płycie głównej też spowoduje, że komputer będzie korzystał z całej dostępnej pamięci RAM? Czy niezależnie od tych ustawień i tak procesor i pamięć RAM są wykorzystywane automatycznie? I mimo wszystko jak powinny być ustawione ,ilość procesorów" i ,maksymalna pamięć"?

Zostaw jak jest. Komputer sam dobierze.

Zmieniając te wartości możesz jedynie pogorszyć szybkość uruchamiania komputera. Domyślnie wykorzystywane są wszystkie rdzenie i cała potrzebna pamięć.

Tak myślałem… ale jestem pała, to ja sobie zmieniłem na maksymalne wartości i faktycznie jest gorzej, to możecie mi powiedzieć teraz jak się wrócić do poprzednich wartości i to poodznaczać, bo jak zmieniam na to co było i daje Zastosuj to mam komunikat, ze po uruchomieniu BitLocker będzie wymagało hasła (Windows 10 Home 64bit) i to musze odszyfrować tego BitLocker teraz najpierw jeszcze?:pensive:

Te opcje służą do zapewnienia kompatybilności ze starszym oprogramowaniem, które może nie działać poprawnie z procesorami wielordzeniowymi i dużą ilością pamięci RAM, jednak od lat już z takich programów się nie korzysta.