Czy MS Office 2000 jest w pełni kompatybilny z vistą?

(mad max) #1

witam

kupiłem laptop z zainstalowannym MS Office 2007 wersja trial. Ponieważ do tej pory miałem na starym kompie Office 2000 - dobrze mi się na nim pracuje , a poza tym mam go "legal". Nie potrzebuję więc kupować wersji Office 2007 i chciałbym zastąpić trial starą wersją Office 2000. Nie wiem jednak jak on się zachowa na Viście. Czy jest w pełni kompatybilny?

(mikber18) #2

Witaj mad max ,

z tego co przeczytałem tutaj

A dokładniej:

Uważam iż nie powinieneś mieć wielkich problemów jednakże czytając dalej mówią jedynie że nie polecają instalować outlooka

Pozdrawiam

(mad max) #3

witaj mikber18

akurat outlooka nie potrzebuję, w Viście jest przesież Windows Mail, zresztą ten akurat program nie jest niezbędny.

chodzi mi o pozostałe składniki: Word, PowerPoint, Excel, Access, FrontPage.

Czy będą chodzić bez problemów?

Jakby na to nie patrzeć - zaoszczędzę w ten sposób trochę kasy.

-- Dodane 30.01.2009 (Pt) 23:53 --

w twoim cytacie w ostatnim zdaniu pisze coś o nierozpoznawaniu w pełni.....

skąd to wziąłeś? ten cytat oczywiście

(mikber18) #4

Wziąłem go z tej stronki

pozdrawiam

(Adamt7) #5

...odradzam istalacje wczesniejszej wersji niz Ms Office 2003 ze wzgledu na kontrolki ocx ktore instalator dodaje do systemu w katalogu windows(systemowy)/system32 ...moga one powodowac buforowanie w pamieci ram nieuzywanych lub nieistniejacych bibliotek odbc - pamiec ram bedzie sie wypelniala kolejkami bledow ktorych user nie zobaczy a sytem zwolni i moze powodowac bledy w dostepie do uslugi *net...

(mad max) #6

na tej stronce co podałeś zdania są bardzo podzielone

-- Dodane 31.01.2009 (So) 0:43 --

a nie można jakoś zaktualizować tej wersji?

(mikber18) #7

To akurat prawda

A nie chcesz przypadkiem Office 2007 Dla użytku domowego :?: Kosztuje 199 zl ...

(mad max) #8

Jest takie powiedzenie: jak nie spróbujesz to się nie przekonasz.

Spróbowałem. Zainstalowałem pakiet MS Office 2000 na Viście.

Jak na razie wszystko działa bez zarzutu. To jest pierwsze wrażenie, bo nie jestem w stanie sprawdzić od razu wszystkiego. Nie uruchamiałem jedynie MS Outlook bo po pierwsze nie mam takiej potrzeby, a po drugie z tego co przeczyałem ze stronki poleconej przez mikber18 Outlook nie za bardzo chce działać na Viście.

(Przemomonty23) #9

Zainstalowałem pakiet MS Office 2000 na Viście, ale nie działa mi Word, wszystko pozostałe działa. W czym tkwi problem? Może ktoś zna odpowiedź?

(Himmak5g) #10

Ale jak nie działa. Coś wyskakuje czy co?