Czy MS Works 9 z czasopisma można stosować legalnie w firmie

MS Works 9.0 Zawiera edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny o zmniejszonych ilościach funkcji. Na potrzeby 99% firm w zupełności to wystarcza. Kupowanie kombajnu takiego jak MS Office w znakomitej większości przypadków mija się z celem. I tak nigdy nie wykorzystam jego możliwości.

Natknąłem się na taką wersję jest bardzo tania 6,99zł www.allegro.pl/item487171450_microsoft_ … a_mag.html

Czy w razie kontroli w FIRMIE nie ukażą mnie za stosowanie tego typu programów?

Licencja programu z gazety może być tylko do zastosowań niekomercyjnych (i przeważnie taka jest). Poza tym na dany program musisz mieć fakturę vat, gdyż taki program nawet w przypadku darmowego Open Office stanowi twój zysk, a więc musisz zapłacić od niego podatek.

To już nie lepiej korzystać z darmowego odpowiednika OpenOffice? http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … org+3.0+PL

A co do Worksa to prawdopodobnie jest on z rekalamami (adware) na których zarabia MS.

Ten Works z gazety jest z reklamami.

Do użytku również komercyjnego :slight_smile:

PS.

Dołączę tekst zamieszczony w serwisie www.podatki.pl

http://forum.idg.pl/oprogramowanie_eksp … ntry628015 , więc jak to jest Phenom?

Teoretycznie się zgadzam, w praktyce zanim dojdzie do takiego wyjaśnienia urząd skarbowy czy inna kontrola może huntero , nie tylko skonfiskować komputer ale i zamknąć firmę… Nad interpretacja, własna interpretacja przepisów i wątpliwa kompetencja wielu urzędników sfery finansowej nie jednego doprowadziła do bankructwa…

nie, works z aukcji może być nielegalny, ponieważ ta płyta może być sprzedawana wyłacznie z czasopismem, nie mozna jej sprzedać osobno, czyli jak przyślą sama płytkę, będzie nielegalna :wink:

Jeżeli huntero , dostanie na tą płytkę fakturę wszystko będzie ok, ale na aukcji o tym ani słowa.

Najlepiej zadać pytanie sprzedającemu czy istnieje możliwość wystawienia faktury VAT :slight_smile:

I po problemie

ok dzięki wielkie za pomoc

Posiadam darmowego gimpa na licencji gnu, pobrałem go oczywiście z sieci nie posiadam na niego faktury czyli jest on nielegalnym programem i mogę za niego zapłacić karę?

najlepiej tego typu programy kupować z czasopismami plus faktura vat. Bo jeżeli est to program z czasopisma a to nie można go odsprzedawać. Taki works był np. w pc formacie ale nie tylko