Czy musi być uruchomiona aplikacja na androidzie, aby działała sobie w tle?

Cześć,
mam taki dziwny problem. Korzystam z aplikacji Chompsms zamiast googlowej do wiadomości. Mam Androida 8.1. Wszystkie powiadomienia z aplikacji są włączone. Jeżeli aplikacja jest wyłączona, to wiadomości mi nie przychodzą i przepadają. Jak aplikacja jest włączona, to działa poprawnie.

Czy to jest normalne zachowanie aplikacji? Dodam, że wyłączenie oszczędzania baterii dla tej aplikacji nic nie daje.

1 polubienie

Jakiego masz smartfona ?

Z tym problemem Kruger & Matz Flow 6s.

Z K&M miałem raczej mało styczności, ale sprawdź, czy nie jest ustawione ubijanie aplikacji po jakimś czasie od wyłączenia wyświetlacza.
Autostart ChompSMS musi być włączony i musi zostać ustawiona jako domyślna aplikacja do SMS w systemie. Daj jej również pełne uprawnienia do powiadomień i ekranu blokady i działania w tle.

było ustawione ubijanie aplikacji i wyłączyłem to, bo nie ma innej rady, aby działało to poprawnie.
Użytkowałem Windows Phona przez kilka ładnych lat i tam wszystko inaczej działało. Aplikację wyłączałem i wszystko działało poprawnie wraz z powiadomieniami.

Dalej natomiast zastanawia mnie fakt, czy na androidzie aplikacja musi zostać uruchomiona i być w tle, aby działała poprawnie. Ja z przyzwyczajenia ubijam wszystkie aplikacje, z których nie korzystam w danej chwili.

“Dziwne, u mnie działa…”
Nigdy nie miałem styczności z takim problemem. Zawsze jak używałem innej aplikacji do SMSów niż wbudowana to było wszystko w porządku. Nawet jak ubijałem aplikacje ręcznie to taka funkcjonalność działała cały czas.
Spróbuj przeinstalować aplikację do SMSów.

Dużo zależy od producenta smartfona.
W MIUI na Xiaomi np. odebranie prawa do autouruchamiania i uruchamiania przez inne aplikacje wyłącza większość aplikacji.
Android działa inaczej niż Windows Phone.
Wiele aplikacji robi tak zwane trigery, czyli konkretne działania wywołują np. uruchamianie się aplikacji w tle.
Być może K&M ma tak zmodyfikowane, że ubijanie całkowicie wyłącza aplikację z “gry”.
To, że apka siedzi w tle nie znaczy, że ma wszystkie moduły załadowane. Co więcej ubijanie co rusz otworzonych aplikacji wyczerpuje baterię, bo aplikacja za każdym uruchomieniem musi na nowo załadować się do RAMu.