Czy muszę instalowac flash playera

Witam miałem w dodaj usuń programy flash playera, odinstalowałem go ponieważ chciałem zainstalować go ponownie, jak sie okazało w google chrome jest wbudowany flash player i wszystko działa, i tu moje pytanie czy muszę instalować flash playera tak żeby bylo w dodaj usuń programy, czy moze być tak jak teraz czyli ten wbudowany w chrome

to zależy od ciebie czy będziesz odtwarzać filmy zapisane lokalnie na dysku w formacie .flv czy nie

nukemski , a jakim to sposobem odtworzy te filmik? Raczej potrzebny jest filtr.

Reklamy w gg wymagają flasha. :wink: skoro działa w Chrome, to nie ma potrzeby instalacji.

Jak używasz gg to flash będzie potrzebny tylko do wyświetlania reklam. Natomiast Google Chrome ma w sobie zintegrowany ju adobe flash player, więc nie ma potrzeby instalacji osobnej wersji tego pluginu.

te filmik to ja nie wiem jak on odtworzy, użyje jakiegoś playera

to chyba oczywiste

:slight_smile:

Podeszliście koledzy do tematu od złej strony.

Obecnie poza gg i przeglądarkami flasha używa wiele programów multimedialnych, internetowych i innych i to nie tylko do wyświetlania reklam ale także do innych funkcji związanych z siecią a jego brak spowoduje wyświetlanie komunikatów o braku wtyczki lub nawet komunikatów błędów (jeśli program nie ma prawidłowo zaimplementowanego wykrywania flasha).

Oczywiście nikt nikogo nie zmusza aby flash był zainstalowany ale ze względu na powszechne wykorzystywanie go w różnych programach lepiej go mieć (ironią jest że pisze to zagorzały przeciwnik tej technologii) - nawet jeśli nie korzystasz z żadnego innego programu co go wykorzystuje to siedząc w systemie nie przeszkadza.

A i tak nie pozbędziecie się całkiem reklam w gg czy innych programach deinstalując flasha bo i tak pozostanie pusta ramka lub ramka z info o jego braku.

W kwestii tego co napisał nukemski to obecność flash playera lub jego brak nie wpływa na możliwość odtwarzania plików flv lub niemożność ich odtwarzania - za to są odpowiedzialne kodeki.

Nie musisz go mieć,ale niektóre strony go wymagają,bez obsługi Flasha przez przeglądarkę nie ruszy ci YouTube,głównie filmy i niektóre materiały na Onecie,najczęściej będzie komunikat “Wtyczka Flash uległa awarii”,Chrome ci obsłuży ale np. w Firefoxie,czy Operze już nie będzie działać