Czy muszę kupić nową antenę satelitarną?

(Tojuzkoniecc) #1

Czy antena satelitarna do internetu radiowego może być kompatybilny do telewizji satelitarnej (takiej z liveboxa)?

Mam starą antenę satelitarną, która była wykorzystywana do internetu radiowego (już z tego nie korzystam) i niedawno kupiłem telewizor i mam telewizję internetową od TPSY. Zastanawiam się czy muszę kupić nową antenę satelitarną czy może przypadkiem ta antena do internetu radiowego mi wystarczy?

(Karolekc5) #2

Bez ładu i składu to trochę.

Do telewizji Internetowej od Orange nie jest potrzebna antena.

Może się mylę, ale nie na antenie od internetu rajdowego nie odbierzesz sygnału z satelity geostacjonarnego.

Kopiłeś Tv ale ale jeśli chodzi o telewizje od Orange TV nie gra roli bo Jest ona odbierana przed dekoder dostarczany przez operatora Orange który podłączasz z kolei do TV HDMI klub SCART

(Tojuzkoniecc) #3

dz za odpowiedź

dekoder mam, ale tam jest wyraźnie zaznaczone, że jest mi potrzebna antena satelitarna....

(Karolekc5) #4

Orange dostarcza kanały telewizyjne na dwa sposoby, IPTV czyli internetem tu nie potrzeba anteny. i przez satelitę. u potrzebna jest antena

(matty24) #5

Jak masz antenę paraboliczną do radiówki to czasza się powinna nadać do satelity.

(Kpc21) #6

Wstaw zdjęcie tej anteny. Albo określ, czy to był "talerz" dokładnie taki jak do anteny satelitarnej. Jeśli tak, to wystarczy kupić konwerter. I nastawić antenę na satelitę.