Czy muszę płacić abonament radiowy jeżeli płacę za kablówkę

Witam,

Jeżeli mam telewizję od mojego operatora (Multimedia Polska) i normalnie płacę co miesiąc abonament to znaczy, że opłacam ten abonament radiowy, o którym wszyscy mówią i nie muszę go płacić czy mimo wszystko muszę ?

Pozdrawiam.

Abonament radiowo-telewizyjny musisz płacić niezależnie od opłat za kablówkę.

Abonament radiowy to haracz za POSIADANIE a nie używanie odbiornika radiowego.

Jeśli posiadasz taki odbiornik, zgodnie z chorymi przepisami, musisz płacić osobno.

Bo jest chore, ze względu, ze jest to niemała kwota (wychodzi na to, że kanały tvp kosztują praktycznie tyle co pakiet hbo o.O) Mnie tam nie dotyczy, ale nie dziwię się, że nikt nie płaci

U nas i tak jest lepiej, bo np: w Niemczech płacą abonament nawet za posiadanie telefonu, tabletu czy laptopa. Na tych urządzeniach tez można oglądać telewizję. Podobno w Polsce też to mają wprowadzić.

Dzięki za pomoc.

Xemidra , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Opłata za używanie telewizora wynosi 18,50 zł.

Za telewizor i radio też 18,50 zł.

Za samo radio 5,50 zł.

Opłacanie innych abonamentów prywatnym dostawcom np. Polsatowi,TVN,kablówkom itd nie zwalnia z obowiązku opłaty abonamentu RTV.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/510429,Abonament-RTV-2012-kiedy-jak-i-ile-zaplacic

Jeżeli oglądasz telewizję z karty tv podpiętej do komputera to nie płacisz.

Oty Kosz