Czy muszę założyć konto i tam będę miał domenę czy zarezerwować domenę?

Witam, proszę o pomoc bo jestem początkujący i nie wiem od czego zacząć, chodzi mi o to że napisałem stronę i teraz chciałem ją wrzucić do sieci jak to zrobić? bo wchodząc na stronę np, home.pl mam tam zakładki domeny i hosting, i żeby wrzucić wszystkie pliki na serwer i żeby strona hulała muszę założyć konto i tam będę miał domenę  czy zarezerwować domenę?

maniek30dg , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Musisz kupić hosting. Domena to tylko “nazwa” , za domenę mozesz uznać np jakiestamslowo.pl , onet.pl , cokolwiek.pl 

Natomiast hosting to jest miejsce na serwerze. 

Zazwyczaj kupuje się to i to - czyli nazwę strony (domenę) i hosting (miejsce na serwerze).

Osobiście polecam LinuxPL.com , w miare dobre ceny i stabilny hosting

Siemka,

musisz wykupić najpierw hosting czyli miejsce na którym będzie “stała” Twoja strona, kolejno podpiąć domenę - czyli nazwę pod którą będą mogli odszukać Cię ludzie w internecie.