Czy muszę zmienić procesor do nowej grafiki

(Piotrekzetor7211) #1

Cześć  

Mam stary komputer z 2008 chcę do niego dodać grafikę 1GB lub większą no i jak potrzeba to i procesor  na oba 500 zł. Ram planuje kupić drugą kostkę 2 GB 667MHz goodram. Chciał bym grać w takie gry jak NFS Most Wanted 2012 przoszę o pomoc. :slight_smile:

To mój komp

-płyta główna Gigabyte EP35-DS4 ; 

-procesor intel pentium dual core 2,4 ; 

-dysk twardy HDD 250 GB sata II ;

-karta graficzna GeForce 7200 GS ; 

-pamięć DDR 2 3GB 1GB nie znany 2GB goodram 667MHz ; 

-zasilacz takeme 500 W atx ;

proszę podać propozycje podzespołów za wszystkie odpowiedzi dzięki. 

(drunkula) #2

W wymaganiach minimalnych zmieścisz się dokupując C2D i GF8800.

Ramu w sumie powinno starczyć, ale dołożenie 2GB nie zaszkodzi.

Jeżeli chodzi o wymagania rekomendowane to:

CPU: Quad-Core

GPU: DirectX 11 compatible with 1024 MB RAM (NVIDIA GeForce GTX 560 or ATI Radeon 6950)

core 2 duo ~100 zeta

używane quad core duo ~300 zeta, ..

GF8800 kupisz poniżej stówy

grafika j.w. to koszt jakiś 350-400 zł

...czyli bez problemu znajdziesz sprzęt pod tego NFS przy budżecie od 250 do 800 zeta, biorąc pod uwagę różnice w cenach procesorów i kart graficznych ciężko będzie to wypośrodkować... będziesz miał min detale, albo musisz wydać prawie 2x budżet.... ja bym kupił RAM i lepszą grafikę, a zakup procka odłożył w czasie - wyjdzie niecałe 500, ewentualnie "tymczasowo" tego C2D, ale to wyrzucenie stówki w błoto w dłuższej perspektywie.

(Piotrekzetor7211) #3

dzięki 

(Dimatheus) #4

piotrekzetor , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Odyniec_Stary) #5

Przede wszystkim zasilacz do zmiany, ten Take Me to bomba.

Nie widzę żadnego powodu do inwestowania w ten zestaw sporych pieniędzy. Za 800 zł złożysz zestaw na G3420, a kartę graficzną kupisz następnym razem.

(Piotrekzetor7211) #6

mi chodzi bardziej o zmianę karty graficznej bo ta kuleje nawet w Farming Simulator 2013 a do NFS MW 2012 jej daleko 

(Odyniec_Stary) #7

Możesz kupić używanego HD 5750/6750 z allegro plus zasilacz Fortron 400 W.

(Piotrekzetor7211) #8

zasilacz może kupie 500W 

(Odyniec_Stary) #9

Nie potrzebujesz 500 W do tego zestawu. Markowe 350-400W wystarczy. Obecnie masz "zasilacz" 500W, który realnie dostarcza może połowę tej mocy.

(Piotrekzetor7211) #10

aha ja nie znam się tak na komputerach więc zaufam ci 

(bart86) #11

Nie patrz na ilość ramu na karcie graficzne to nie świadczy o wydajności i działaniu na nich gier. Do grania w każdą gre wystarcza 512MB a 1GB to najcześciej przerost wykożysta go kilka tytułów w rozdzielczości fullHD i na najwyżyszych ustawieniach detali. 2GB wykorzystają tylko programy graficzne do modelowania 3D.

(Odyniec_Stary) #12

Chyba piszesz o starszych kartach, które są zbyt słabe do ustawienia wysokich detali i w związku z tym starcza im 512 MB.

2 GB spokojnie wykorzysta dziś sporo tytułów na wysokich detalach, a przy włączonym wygładzaniu krawędzi i wszystkich ulepszaczach nawet 3 GB robi się niebezpiecznie małą ilością.

Profesjonalne karty pokroju Quadro czy FirePro wykorzystają każdą ilość.

(Piotrekzetor7211) #13

ale czy mój 2 rdzeniowy proc da rade np. http://www.komputronik.pl/product/164891/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GT_630_Gigabyte_2GB_DVI_HDM_VGA_PCI_E_.html

lub

i czy to dobry wybór a co myślicie o takiej 

http://www.komputronik.pl/product/219622/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_6570_Club3D_2GB_2xDVI_mHDMI_PCI_E_DDR3.html

(Odyniec_Stary) #14

Dostałeś ode mnie propozycję. Te wszystkie karty są drogie i mało wydajne.

(Piotrekzetor7211) #15

aha no może kupie jakiś radeon ale nowy bo używanego strach 

(Odyniec_Stary) #16

Najtańszy rozsądny wybór http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/8677216

(Piotrekzetor7211) #17

wielkie dzięki ale to PCI-E 3.0 a ja mam 16

(Odyniec_Stary) #18

Masz PCI-Ex x 16.

To też jest karta PCI-Ex x16.

3.0 to tylko numer wersji.

(bart86) #19

jestem w stanie wymienić tylko BF3,4 i Crysis 3 które skorzystają z większej ilości pamięci na karcie graficznej, reszta w fullHD nie skorzysta nawet z 1GB a do rozdziałki 1680x150 wystarczy 512mb

(Odyniec_Stary) #20

Tak było kilka lat temu. Dzisiaj 1 GB to za mało dla ustawień ultra i nie tylko w przypadku tych trzech popularnych tytułów.

Zapytaj się kogoś kto gra na wysokich ustawieniach, odpowie Ci podobnie.

Generalnie myśl trochę co piszesz, bo to nie pierwszy raz jak otwarcie piszesz bzdury i ktoś nieświadomie może się zasugerować.