Czy muszę zmienić procesor do nowej grafiki

Cześć  

Mam stary komputer z 2008 chcę do niego dodać grafikę 1GB lub większą no i jak potrzeba to i procesor  na oba 500 zł. Ram planuje kupić drugą kostkę 2 GB 667MHz goodram. Chciał bym grać w takie gry jak NFS Most Wanted 2012 przoszę o pomoc. :slight_smile:

To mój komp

 

-płyta główna Gigabyte EP35-DS4 ; 

-procesor intel pentium dual core 2,4 ; 

-dysk twardy HDD 250 GB sata II ;

-karta graficzna GeForce 7200 GS ; 

-pamięć DDR 2 3GB 1GB nie znany 2GB goodram 667MHz ; 

-zasilacz takeme 500 W atx ;

proszę podać propozycje podzespołów za wszystkie odpowiedzi dzięki. 

W wymaganiach minimalnych zmieścisz się dokupując C2D i GF8800.

Ramu w sumie powinno starczyć, ale dołożenie 2GB nie zaszkodzi.

 

Jeżeli chodzi o wymagania rekomendowane to:

CPU: Quad-Core

GPU: DirectX 11 compatible with 1024 MB RAM (NVIDIA GeForce GTX 560 or ATI Radeon 6950)

 

core 2 duo ~100 zeta

używane quad core duo ~300 zeta, …

GF8800 kupisz poniżej stówy

grafika j.w. to koszt jakiś 350-400 zł

 

…czyli bez problemu znajdziesz sprzęt pod tego NFS przy budżecie od 250 do 800 zeta, biorąc pod uwagę różnice w cenach procesorów i kart graficznych ciężko będzie to wypośrodkować… będziesz miał min detale, albo musisz wydać prawie 2x budżet… ja bym kupił RAM i lepszą grafikę, a zakup procka odłożył w czasie - wyjdzie niecałe 500, ewentualnie “tymczasowo” tego C2D, ale to wyrzucenie stówki w błoto w dłuższej perspektywie.

dzięki 

piotrekzetor , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przede wszystkim zasilacz do zmiany, ten Take Me to bomba.

 

Nie widzę żadnego powodu do inwestowania w ten zestaw sporych pieniędzy. Za 800 zł złożysz zestaw na G3420, a kartę graficzną kupisz następnym razem.

mi chodzi bardziej o zmianę karty graficznej bo ta kuleje nawet w Farming Simulator 2013 a do NFS MW 2012 jej daleko 

Możesz kupić używanego HD 5750/6750 z allegro plus zasilacz Fortron 400 W.

zasilacz może kupie 500W 

Nie potrzebujesz 500 W do tego zestawu. Markowe 350-400W wystarczy. Obecnie masz “zasilacz” 500W, który realnie dostarcza może połowę tej mocy.

aha ja nie znam się tak na komputerach więc zaufam ci 

Nie patrz na ilość ramu na karcie graficzne to nie świadczy o wydajności i działaniu na nich gier. Do grania w każdą gre wystarcza 512MB a 1GB to najcześciej przerost wykożysta go kilka tytułów w rozdzielczości fullHD i na najwyżyszych ustawieniach detali. 2GB wykorzystają tylko programy graficzne do modelowania 3D.

Chyba piszesz o starszych kartach, które są zbyt słabe do ustawienia wysokich detali i w związku z tym starcza im 512 MB.

 

2 GB spokojnie wykorzysta dziś sporo tytułów na wysokich detalach, a przy włączonym wygładzaniu krawędzi i wszystkich ulepszaczach nawet 3 GB robi się niebezpiecznie małą ilością.

 

Profesjonalne karty pokroju Quadro czy FirePro wykorzystają każdą ilość.

ale czy mój 2 rdzeniowy proc da rade np. http://www.komputronik.pl/product/164891/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GT_630_Gigabyte_2GB_DVI_HDM_VGA_PCI_E_.html

lub

http://www.komputronik.pl/product/198684/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GT_640_Gainward_1GB_DVI_HDMI_VGA_PCI_E_.html

i czy to dobry wybór a co myślicie o takiej 

http://www.komputronik.pl/product/219622/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_6570_Club3D_2GB_2xDVI_mHDMI_PCI_E_DDR3.html

Dostałeś ode mnie propozycję. Te wszystkie karty są drogie i mało wydajne.

aha no może kupie jakiś radeon ale nowy bo używanego strach 

Najtańszy rozsądny wybór http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/8677216

wielkie dzięki ale to PCI-E 3.0 a ja mam 16

Masz PCI-Ex x 16.

To też jest karta PCI-Ex x16.

3.0 to tylko numer wersji.

jestem w stanie wymienić tylko BF3,4 i Crysis 3 które skorzystają z większej ilości pamięci na karcie graficznej, reszta w fullHD nie skorzysta nawet z 1GB a do rozdziałki 1680x150 wystarczy 512mb

Tak było kilka lat temu. Dzisiaj 1 GB to za mało dla ustawień ultra i nie tylko w przypadku tych trzech popularnych tytułów.

Zapytaj się kogoś kto gra na wysokich ustawieniach, odpowie Ci podobnie.

Generalnie myśl trochę co piszesz, bo to nie pierwszy raz jak otwarcie piszesz bzdury i ktoś nieświadomie może się zasugerować.