Czy na BADOO wyłudzają hasła?

Ostatnio dostałem zaproszenie na maila z portalu społecznościowego Badoo … no i z ciekawości wskoczyłem zobaczyć ten portal , obejrzałem i żeby dokładnie przeczytać wiadomość o której powiadamiał mail … - trzeba się rejestrować … no dobra , pomyślałem sobie to tylko chwila … zarejestrowałem się , … no i to w sumie jest już nieważne …

Najważniejsze jest to że gdy chce się mieć dostęp do wszystkich możliwości portalu , trzeba jakby przejść stopień wyżej … a ten stopień , to wpisanie maila i hasła do maila ? … no i to jest dziwne … przecież to jest wyłudzanie pełnego dostępu do maila ! … to tak można czy ogólnie ten portal to taka przykrywka do tego żeby wykradać z maili różne inne hasła do innych portali , kont itp. ?

Słyszeliście coś o tym ? Czy to problem czy po prostu tak ma być ? …

A nie ma tam jeszcze trzeciego poziomu dostępu do którego jest wymagane podanie swojego loginu i hasła do konta bankowego?

Nigdy nie podawaj nikomu swojego hasła do maila (ani innych tego typu danych) ani tym bardziej loginu i hasła - to zwyczajne wyłudzanie.

A może po prostu źle to zrozumiałeś i jest to tak np. jak na chomikuj jako login podajesz swój e-mail a hasło nie musi być to samo co w poczcie.

Bo przecież rejestrując się na większości serwisów czy portali i tak pewnie podajesz swój adres e-mail bo oni ci wysyłają list z linkiem aktywującym konto, a w tamtym przypadku maja login i e-mail za jednym razem.

No to zerknijcie tutaj …

Nie ma mowy o żadnej pomyłce ! Czyli wyłudzają hasła … przecież to powinno być w necie kontrolowane i strony takie zamykane jako groźne dla użytkowników !

dobadoo.jpg

Listy , maile to żer dla hien w necie - zdaje się ostatnio była wielka afera z mailami z Filmwebu … były jakieś ostrzeżenia … Czy takie przypadki się gdzieś zgłasza jak ten z Badoo?

“Badoo” jest niebezpieczne! Weszli w moją skrzynkę adresową i powysyłali e-maile do różnych osób w kraju i za granicą,

powołując się na moje imię !!

Mam pytanie…Poratujcie jeśli możecie…Oczywiście tez dostałam maila ,ze czeka na mnie wiadomosc na Badoo, ale nie podalam im mojego hasla do skrzynki mailowej, domyslilam sie ze to jakas sciema i zanichalam dalszej rejestracji. Mimo to dostalam maila zwrotnego ze mam juz swoje konto na Badoo.pl :expressionless: przydzielili mi tez jakies haslo. Weszlam tam aby zlikwidowac to swoje rzekome konto i podalam te nadane przez nich haslo. Dostalam maila zwrotnego ze konto zostanie zlikwidowane za m-c. Czy moge byc spokojna??w sumie nie podawalam hasla, ale strach jest :wink:

Badoo - Free online dating, meet new people and find friends

a nawet jak nie to po kij ci zagraniczny serwis randkowy ? :smiley:

no właśnie nie jest mi potrzebny! !!

http://forumprawne.org/nowe-technologie … o-com.html

Zarejestrowana zostałam na badoo również automatycznie przez portal facebook’a…z moimi danymi (imię i nazwisko)i moją fotką z facebook,a, niemożliwe,??? a jednak :smiley: A powodem tego była moja ciekawość :frowning: Mój znajomy z facebook’a, mający konto na bodoo zaznaczał wszystkie fotki kobiet jakie chciał poznać,fotki te pojawiły się na facebook’u. Zatrzymałam się przy jednej i kliknęłam na zdjęcie…i właśnie wtedy dokonałam rejestracji, haha. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po otwarciu mojej skrzynki pocztowej otrzymałam kilka wiadomości z badoo. Zdziwiony również był mój znajomy, kiedy otrzymał ode mnie wiadomość, że wszystkie wybrane przez niego fotki kobiet pojawiły się na facebook’u z informacją, że chce się on z nimi umówić na randkę :smiley: :smiley: :smiley:

W internecie trzeba być mocno ostrożnym, mają pewnie świetnych prawników, którzy mówią, jak można co robić, i jak ominąć prawo :wink: U mnie wszyscy na facebooku (debil ze mnie, debil, że zakładałem na tym szrocie konto, bo teraz nie wiem jak je raz na zawsze porządnie usunąć, ale to nie o tym mowa) używają od nich aplikacji, dla mnie to głupota, jak ten cały facebook :wink:

Co do tematu - opinii za dobrych nie ma. Wniosek? Nie robić kont na żadnych wielkich portalach, tym bardziej społecznościowych, bo ciągną dane jak chcą :wink: