Czy na BADOO wyłudzają hasła?


(Mojatorba) #1

Ostatnio dostałem zaproszenie na maila z portalu społecznościowego Badoo ... no i z ciekawości wskoczyłem zobaczyć ten portal , obejrzałem i żeby dokładnie przeczytać wiadomość o której powiadamiał mail ... - trzeba się rejestrować ... no dobra , pomyślałem sobie to tylko chwila ... zarejestrowałem się , ... no i to w sumie jest już nieważne ...

Najważniejsze jest to że gdy chce się mieć dostęp do wszystkich możliwości portalu , trzeba jakby przejść stopień wyżej ... a ten stopień , to wpisanie maila i hasła do maila ? ... no i to jest dziwne ... przecież to jest wyłudzanie pełnego dostępu do maila ! ... to tak można czy ogólnie ten portal to taka przykrywka do tego żeby wykradać z maili różne inne hasła do innych portali , kont itp. ?

Słyszeliście coś o tym ? Czy to problem czy po prostu tak ma być ? ...


(scripter1) #2

A nie ma tam jeszcze trzeciego poziomu dostępu do którego jest wymagane podanie swojego loginu i hasła do konta bankowego?

Nigdy nie podawaj nikomu swojego hasła do maila (ani innych tego typu danych) ani tym bardziej loginu i hasła - to zwyczajne wyłudzanie.


(Filip Hh) #3

A może po prostu źle to zrozumiałeś i jest to tak np. jak na chomikuj jako login podajesz swój e-mail a hasło nie musi być to samo co w poczcie.

Bo przecież rejestrując się na większości serwisów czy portali i tak pewnie podajesz swój adres e-mail bo oni ci wysyłają list z linkiem aktywującym konto, a w tamtym przypadku maja login i e-mail za jednym razem.


(Mojatorba) #4

No to zerknijcie tutaj ...

Nie ma mowy o żadnej pomyłce ! Czyli wyłudzają hasła ... przecież to powinno być w necie kontrolowane i strony takie zamykane jako groźne dla użytkowników !

dobadoo.jpg

Listy , maile to żer dla hien w necie - zdaje się ostatnio była wielka afera z mailami z Filmwebu ... były jakieś ostrzeżenia ... Czy takie przypadki się gdzieś zgłasza jak ten z Badoo?


(Marfracht Sped) #5

"Badoo" jest niebezpieczne! Weszli w moją skrzynkę adresową i powysyłali e-maile do różnych osób w kraju i za granicą,

powołując się na moje imię !!


(ostryga_) #6

Mam pytanie...Poratujcie jeśli możecie...Oczywiście tez dostałam maila ,ze czeka na mnie wiadomosc na Badoo, ale nie podalam im mojego hasla do skrzynki mailowej, domyslilam sie ze to jakas sciema i zanichalam dalszej rejestracji. Mimo to dostalam maila zwrotnego ze mam juz swoje konto na Badoo.pl :expressionless: przydzielili mi tez jakies haslo. Weszlam tam aby zlikwidowac to swoje rzekome konto i podalam te nadane przez nich haslo. Dostalam maila zwrotnego ze konto zostanie zlikwidowane za m-c. Czy moge byc spokojna??w sumie nie podawalam hasla, ale strach jest :wink:


(antiferno) #7

Badoo - Free online dating, meet new people and find friends

a nawet jak nie to po kij ci zagraniczny serwis randkowy ? :smiley:


(ostryga_) #8

no właśnie nie jest mi potrzebny! !!


(Musicinme) #9

(antiferno) #10

(Musicinme) #11

http://forumprawne.org/nowe-technologie ... o-com.html


(Danutka K H) #12

Zarejestrowana zostałam na badoo również automatycznie przez portal facebook'a...z moimi danymi (imię i nazwisko)i moją fotką z facebook,a, niemożliwe,???? a jednak :smiley: A powodem tego była moja ciekawość :frowning: Mój znajomy z facebook'a, mający konto na bodoo zaznaczał wszystkie fotki kobiet jakie chciał poznać,fotki te pojawiły się na facebook'u. Zatrzymałam się przy jednej i kliknęłam na zdjęcie...i właśnie wtedy dokonałam rejestracji, haha. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po otwarciu mojej skrzynki pocztowej otrzymałam kilka wiadomości z badoo. Zdziwiony również był mój znajomy, kiedy otrzymał ode mnie wiadomość, że wszystkie wybrane przez niego fotki kobiet pojawiły się na facebook'u z informacją, że chce się on z nimi umówić na randkę :smiley: :smiley: :smiley:


(sla17) #13

W internecie trzeba być mocno ostrożnym, mają pewnie świetnych prawników, którzy mówią, jak można co robić, i jak ominąć prawo :wink: U mnie wszyscy na facebooku (debil ze mnie, debil, że zakładałem na tym szrocie konto, bo teraz nie wiem jak je raz na zawsze porządnie usunąć, ale to nie o tym mowa) używają od nich aplikacji, dla mnie to głupota, jak ten cały facebook :wink:

Co do tematu - opinii za dobrych nie ma. Wniosek? Nie robić kont na żadnych wielkich portalach, tym bardziej społecznościowych, bo ciągną dane jak chcą :wink: