Czy na C2D SU7300 1.3 GHz da radę odpalić wirtualną maszynę?

(kamil_w) #1

Jak w temacie. Jest to procesor z serii CULV i montowany jest np w Asusie UL30A, którego rozważam zakup. Często jednak korzystam z Windowsa XP i Ubuntu zainstalowanych pod VMware i dlatego zastanawiam się, czy istnieje możliwość uruchomienia wirtualnego systemu pod tym sprzętem.

(bubon) #2

Bez problemu jest możliwość wirtualizacji.

Ja korzystałem (programowanie) z wirtualnego XP w VirtualBox na jednordzeniowym Centrino 1,6GHz (host - WinXP) i było OK.

U Ciebie powinno być jeszcze sprawniej bo: masz 2 rdzenie, nowszy procesor i więcej pamięci cache.

Tak więc bez obaw o procesor ale upewnij się, że sprzęt będzie miał przynajmniej 2gb Ram bo bez tego może być wolno.

(Mmiszczuk) #3

Chodzi Ci czy da się uruchomić wirtualny komputer? Jasne. Chyba, że ci chodzi, czy procek wspiera wirtualizację.

(ra-v) #4

Ja odpalałem na 1-rdzeniowym Pentiumie Trzecim i działała (VirtualBox) więc czemu na tym nie ma działać.

(kamil_w) #5

Nie pytam o sprzętową wirtualizację, bo wiem, że ten procesor jej nie ma. Pytam, czy da się uruchomić pod Windowsem 7 Pro (host) poprzez VMware maszynę wirtualną z Windowsem XP lub Ubuntu. I nie chodzi mi o samo uruchomienie, ale też o pracę na takim wirtualnym systemie.

(Mmiszczuk) #6

Oczywiście, że się da. Dlaczego miałoby nie dać się? Tylko pamiętaj, że musisz mieć licencję na XP.

(kamil_w) #7

Wcześniej miałem do czynienia z EeePC901 i Samsungiem NC10. Gdzieś w internecie widziałem, że ktoś napisał, że odpalał Virtualboxa i VMware właśnie na netbooku więc dać się da, tylko jak z pracą w takim środowisku? Przecież praca na hoście nie należy do najprzyjemniejszych na takim sprzęcie, a co dopiero będzie, jak się tam odpali wirtualna maszynę? ;|

Co do licencji to mam - z MSDN AA

(ra-v) #8

Dużo zależy od tego ile RAMu przydzielisz wirtualce i ile masz fizycznie wolnego RAMu. U mnei na Athlonie 1x2.2GHz i 1.5GB RAMu mogę¶ odpalić 2 maszyny po 384MB, jak się na nich normalnie pracuje, czyli tu coś i tu coś, bez katowania to jest na pewno wolniej na hoście i na wirtualkach ale nie aż tak żeby nie dało się pracować. Z 1 maszyną chodzi ok.

Pytanie co będziesz konkretnie robił na wirtualce? Bo jak chcesz katować hosta i wirtualke jednocześnie to na pewno odczujesz lekkiego muła.