Czy na C2D SU7300 1.3 GHz da radę odpalić wirtualną maszynę?

Jak w temacie. Jest to procesor z serii CULV i montowany jest np w Asusie UL30A, którego rozważam zakup. Często jednak korzystam z Windowsa XP i Ubuntu zainstalowanych pod VMware i dlatego zastanawiam się, czy istnieje możliwość uruchomienia wirtualnego systemu pod tym sprzętem.

Bez problemu jest możliwość wirtualizacji.

Ja korzystałem (programowanie) z wirtualnego XP w VirtualBox na jednordzeniowym Centrino 1,6GHz (host - WinXP) i było OK.

U Ciebie powinno być jeszcze sprawniej bo: masz 2 rdzenie, nowszy procesor i więcej pamięci cache.

Tak więc bez obaw o procesor ale upewnij się, że sprzęt będzie miał przynajmniej 2gb Ram bo bez tego może być wolno.

Chodzi Ci czy da się uruchomić wirtualny komputer? Jasne. Chyba, że ci chodzi, czy procek wspiera wirtualizację.

Ja odpalałem na 1-rdzeniowym Pentiumie Trzecim i działała (VirtualBox) więc czemu na tym nie ma działać.

Nie pytam o sprzętową wirtualizację, bo wiem, że ten procesor jej nie ma. Pytam, czy da się uruchomić pod Windowsem 7 Pro (host) poprzez VMware maszynę wirtualną z Windowsem XP lub Ubuntu. I nie chodzi mi o samo uruchomienie, ale też o pracę na takim wirtualnym systemie.

Oczywiście, że się da. Dlaczego miałoby nie dać się? Tylko pamiętaj, że musisz mieć licencję na XP.

Wcześniej miałem do czynienia z EeePC901 i Samsungiem NC10. Gdzieś w internecie widziałem, że ktoś napisał, że odpalał Virtualboxa i VMware właśnie na netbooku więc dać się da, tylko jak z pracą w takim środowisku? Przecież praca na hoście nie należy do najprzyjemniejszych na takim sprzęcie, a co dopiero będzie, jak się tam odpali wirtualna maszynę? ;|

Co do licencji to mam - z MSDN AA

Dużo zależy od tego ile RAMu przydzielisz wirtualce i ile masz fizycznie wolnego RAMu. U mnei na Athlonie 1x2.2GHz i 1.5GB RAMu mogę¶ odpalić 2 maszyny po 384MB, jak się na nich normalnie pracuje, czyli tu coś i tu coś, bez katowania to jest na pewno wolniej na hoście i na wirtualkach ale nie aż tak żeby nie dało się pracować. Z 1 maszyną chodzi ok.

Pytanie co będziesz konkretnie robił na wirtualce? Bo jak chcesz katować hosta i wirtualke jednocześnie to na pewno odczujesz lekkiego muła.